Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

США ввели санкції проти громадян КНДР та РФ після запуску північнокорейських ракет

12 січня США ввели санкції проти п’яти північнокорейців, пов’язаних з програмою балістичних ракет країни, через день після того, як Пхеньян здійснив, за його словами, запуск гіперзвукової ракети.

Міністерство фінансів США заявило, що п’ятеро північнокорейців, які потрапили під санкції, несуть відповідальність за закупівлю товарів для зброї масового знищення КНДР і програм, пов’язаних з балістичними ракетами.

«Сьогоднішні дії, які є частиною системних зусиль США з протидії програмам КНДР по створенню зброї масового знищення та балістичних ракет, спрямовані на запобігання використання нею іноземних громадян для незаконної закупівлі товарів для зброї», — заявив заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Брайан Нельсон.

Міністерство фінансів США заявило, що санкції вводяться після «шести запусків балістичних ракет КНДР з вересня 2021 року, кожен з яких порушив кілька резолюцій Ради Безпеки ООН».

Міністерство фінансів США також заявило, що один із північнокорейців, які підпадають під санкції, перебуває у Росії та надав підтримку Другій академії природних наук Північної Кореї (SANS), яка вже підпадає під санкції. Інші що потрапили під санкції – спеціалісти SANS, перебувають у Китаї.

Міністерство фінансів повідомило, що Держдепартамент притягнув до відповідальності північнокорейця О Йон Хо, громадянина РФ Романа Анатолійовича Алара та російську компанію Parsek LLC за «суттєвий внесок у розповсюдження зброї масового знищення та засоби їх доставки Північною Кореєю».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України