Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

США, Велика Британія та Австралія підписали угоду про спільну експлуатацію радіолокаційної мережі далекого космосу

У рамках тристороннього партнерства з безпеки, відомого як AUKUS, мережа з трьох радарів космічного стеження буде створена в Австралії, Великій Британії та США.

Глави оборонних відомств трьох країн оголосили 1 грудня, що вони розмістять та експлуатуватимуть Deep Space Advanced Radar Capability (DARC), наземний датчик наступного покоління, який фінансується Космічними силами США і зараз розробляється компанією Northrop Grumman.

«DARC буде використовувати географічне положення Сполучених Штатів, Австралії та Сполученого Королівства для подальшого покращення нашої спільної обізнаності про космічний простір: здатність відстежувати, ідентифікувати та характеризувати космічні об’єкти», – сказав 2 грудня помічник міністра оборони США з питань космічної політики Джон Пламб, коментуючи підписання угоди.

DARC забезпечить цілодобові всепогодні можливості для відстеження та характеризування об’єктів глибоко в космосі – на геосинхронній орбіті до 22 000 миль (35 400 км) над Землею.

Очікується, що перша радіолокаційна станція DARC, яка буде побудована в Ексмуті, Західна Австралія, запрацює в 2026 році. Усі три станції планується завершити до 2030 року. Вони підтримуватимуть ініціативи у сфері космічної оборони, управління космічним рухом і глобальне спостереження за військовими і комерційними супутниками.

В очікуванні оцінки впливу на навколишнє середовище в якості пріоритетного місця для розміщення DARC у Великій Британії було визначено об’єкт британської армії Cawdor Barracks («Казарми Кавдор») в Уельсі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України