Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

США стурбовані космічними загрозами конкурентів

25 квітня видання Washington Post повідомило з посиланням на надсекретний документ розвідки США, що проблемна космічна програма росії, «дуже ймовірно, звернеться протягом наступного десятиліття», оскільки вона зіткнеться з посиленням глобальної конкуренції, санкціями США та зростанням компанії SpaceX, яка захопила значну частину доходів росії.

У той же час Китай розвинув значні можливості «для утримання під загрозою ключових космічних активів США та союзників» і розгорне їх у разі конфлікту з Тайванем.

У сукупності ці оцінки показують зростаючу важливість космосу в сучасній війні, що підтверджено війною в Україні, і вони підкреслюють типи загроз, про які військові аналітики попереджали роками.

Виступаючи минулого тижня на Космічному симпозіумі у Колорадо-Спрінгс, командувач Космічних сил США Ченс Зальцман сказав, що Пентагон «бачить низку неймовірно складних загроз», які включають глушіння зв’язку та супутників GPS, космічні апарати, які можуть захоплювати інші супутники, лазери, які можуть сліпити супутники, кібератаки та навіть «матрьошки» або супутники, які випускають інші супутники, які розосереджуються та відслідковують космічні апарати противників.

І Китай, і росія мають можливість знищувати супутники на орбіті за допомогою ракет. Китай зробив це у 2007 році, а в 2021 році росія знищила непрацюючий супутник за допомогою ракети, утворивши величезну кількість сміття та викликавши засудження з боку міжнародної спільноти. При цьому, Китай має набагато більш динамічну космічну програму, ніж інші конкуренти США.

У той час як космічна програма Китаю неухильно розвивається, російська скорочується. Разом із глобальною конкуренцією, «розрив західних партнерств і зрив ланцюжків поставок також, ймовірно, перешкодили здатності російської космічної програми генерувати фінансування, яке занепадає принаймні з 2020 року», — йдеться в одному з документів.

Не згадуючи компанію SpaceX, у документі зазначено, що у 2020 році «комерційна компанія США була сертифікована для транспортування астронавтів на МКС; до цього США платили $ 75-85 млн за місце на російських космічних кораблях».

У документі також зазначено, що «іноземні замовники скасували заплановані запуски російських [ракет] та іншу діяльність, пов’язану з космосом, усунувши ключовий потік доходу».

Іншим фактором його поступового занепаду є те, що «росія не може отримувати компоненти космічного класу через санкції Заходу, що змусило затримати виробництво військових і цивільних супутників».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України