Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Спеціалістам центру управління польотами ЄКА нарешті вдалося розгорнути антену приладу RIME космічного апарата JUICE

12 травня Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило, що європейська місія на Юпітер повернулася до плану майже через місяць після запуску, після того, як нарешті було розгорнуто застряглу 16-метрову радарну антену.

Космічний апарат Jupiter Icy Moons Explorer (JUICE) мав витратити 17 днів на розгортання своїх 10 критично важливих інструментів після запуску 13 квітня, але антену його приладу RIME (Radar for Icy Moons Explorer) заблокувала крихітна шпилька монтажного кронштейна.

Щоб спробувати зрушити штифт, спеціалісти управління місією JUICE з центру управління польотами ЄКА у Дармштадті, Німеччина, струснули JUICE за допомогою його двигунів, а потім нагріли КА сонячним світлом. Щодня антена RIME показувала ознаки руху, але повного її виходу не було.

12 травня антена RIME, нарешті, була приведена в дію, коли команда управління польотом запустила механічний пристрій, під назвою «невибуховий привід» (“non-explosive actuator”, NEA), розташований у кронштейні, що заклинив. Це спричинило удар, який зрушив штифт на кілька міліметрів і дозволив антені розгорнутися. Але остання частина антени залишилася складеною. Підтвердження того, що антена RIME була успішно розгорнута, прийшло лише тоді, коли група управління польотом задіяла ще один привід у кронштейні, внаслідок чого RIME повністю розтяглася після місяців перебування у складеному положенні, витрачених на підготовку КА до запуску.

RIME досліджуватиме структуру крижаних супутників Юпітера – Європи, Ганімеда та Каллісто – на глибину до 9 км під поверхнею. Тепер, коли всі інструменти КА розгорнуті, JUICE витратить 8 років на нарощування імпульсу за рахунок серії обльотів Землі, Місяця та Венери за допомогою гравітації, щоб дістатися до Юпітера. Планується, що КА прибуде до найбільшої планети Сонячної системи у 2031 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України