Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

SpaceX планує наступний політ Starship на середину листопада

SpaceX анонсувала 6 листопада шостий інтегрований політ Starship/Super Heavy зі свого об’єкта Starbase у Бока-Чіка, штат Техас, у другій половині дня 18 листопада. Оголошення збіглося зі зняттям обмежень для цього польоту встановлених Федеральним управлінням авіації.

SpaceX повідомляє, що майбутній політ має на меті розширити перелік можливостей корабля та розгінного блоку, що наблизить всю систему до максимально швидкого повторного використання. Політ відбуватиметься за таким же суборбітальним профілем, як і 13 жовтня, включаючи спробу повернення ракети-носія Super Heavy на місце запуску для захоплення маніпуляторами на стартовій вежі.

Серед змін цього польоту буде повторне включення двигуна Raptor на Starship для демонстрації здатності виконувати зліт з орбіти. Компанія запланувала подібне випробування в березні, але не зробила це через високу швидкість обертання транспортного засобу.

Крім того, SpaceX планує випробувати зміни системи теплового захисту Starship. 

Повернення Starship в атмосферу відбудеться з великим кутом атаки для випробування контролю закрилків, щоб отримати дані майбутніх профілів посадки. У той час як попередні запуски відбувалися вранці, цей політ запланований о 17:00 за східним часом. Це означатиме, що приземлення Starship відбудеться вдень в Індійському океані, а не вночі, як це було раніше.

SpaceX також налаштовує надважку ракету. Компанія заявила, що передбачає додаткове резервування силової системи прискорювача, за рахунок збільшення міцності конструкції, що скоротить час видалення палива з прискорювача після його повернення.

Якщо майбутній політ пройде за розкладом, це буде найкоротший інтервал між тестовими польотами Starship/Super Heavy трохи більше ніж п’ять тижнів. Однією з причин, чому SpaceX може рухатися так швидко, є те, що ліцензія FAA, видана в жовтні на п’ятий політ, також дозволяє компанії виконати шостий політ.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України