Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Slam Corp повертає $ 176 млн перед запропонованим злиттям з Lynk Global

Підставна компанія (shell company) колишнього професійного бейсболіста Алекса Родрігеса отримала від інвесторів більше часу для злиття з Lynk Global, але має повернути $ 176 млн тим, хто вирішив викупити акції, а не потенційну частку в супутниковому операторі прямого зв’язку зі смартфонами.

Slam Corp, спеціальна компанія з придбання (Special Purpose Acquisition Company, SPAC), яка залучила $ 575 млн шляхом розміщення акцій на Nasdaq у лютому 2021 року для пошуку інвестиційних можливостей, тепер має менше $ 99 млн на своєму трастовому рахунку після окремої партії викупів акцій на початку цього року.

Висока ставка погашення [акцій] є ударом для сподівань Lynk використати кошти для розширення свого угруповання, яке наразі дозволяє періодично надсилати текстові повідомлення та інші послуги з низькою пропускною здатністю для немодифікованих телефонів за межами стільникових мереж у трьох країнах, хоча додаткове фінансування може надійти з інших джерел у міру продовження переговорів про злиття.

Спочатку Slam мала злитися з іншою компанією до лютого 2023 року, але зіткнулася з першою хвилею погашень, коли продовжила цей термін до лютого 2024 року.

Оголошуючи 18 грудня незобов’язуючий лист про наміри щодо злиття з Lynk, Slam заявила, що їй потрібен дозвіл на продовження кінцевого терміну до 25 грудня 2024 року, оскільки будь-яка угода з підприємством у Фоллс-Черч, штат Вірджинія, ймовірно, буде закрита протягом другої половини цього року.

Інвестори, що представляють близько 87% голосів у звичайних акціях Slam, які взяли участь у зборах щодо останнього продовження кінцевого терміну, підтримали цей крок, йдеться у заяві SPAC від 27 грудня.

Ті, хто не викупив свої акції, отримають ще один шанс зробити це, коли Slam і Lynk завершать своє злиття та отримають схвалення акціонерів.

Ставки погашення SPAC були високими у космічній та інших галузях, оскільки акціонери скористалися шансом повернути свої інвестиції на тлі широкого падіння фондового ринку в останні роки.

За даними юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom, яка надає консультативні послуги щодо таких злиттів, відсоток погашення угод SPAC, закритих у 2022 році, у середньому перевищив 80%, що вдвічі більше, ніж у 2021 році.

Середній траст SPAC становив понад $ 320 млн у 2021 році, але впав до $ 248 млн у 2022 році, додала юридична фірма. Спад продовжився і в першій половині 2023 року, у березні інвестори в середньому віддали перевагу викупу 95% капіталу в трасті SPAC.

Lynk не розкрила, який обсяг фінансування вона сподівається отримати від злиття зі Slam, хоча компанії заявили, що працюють над угодою, за якою об’єднану групу буде оцінено в $ 800 млн.

Зараз оператор має три супутники на низькій навколоземній орбіті та планує розгорнути ще два на початку наступного року за допомогою наступної місії SpaceX Falcon 9.

Зрештою, Lynk передбачає створити угруповання з 5000 супутників для надання послуг безперервного підключення по всьому світу через партнерство з наземними операторами стільникового зв’язку.

Серед конкурентів Lynk є компанія SpaceX, яка планує 30 грудня запустити свою першу партію супутників з експериментальним корисним навантаженням для смартфонів, і техаське підприємство AST SpaceMobile, яке шукає додаткові кошти після залучення $ 417 млн шляхом злиття зі SPAC у 2021 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України