Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Широкосмугові супутники Starlink компанії SpaceX можуть використовуватися для навігації GPS

Інженери Центру досліджень автоматизованих транспортних засобів з мультимодальною гарантованою навігацією (Center for Automated Vehicles Research with Multimodal Assured Navigation, CARMEN) розробили метод використання сигналів, що передаються супутниками Starlink, для точного визначення місця розташування за принципом GPS. Це перший раз, коли система, створена компанією Ілона Маска SpaceX, була використана дослідниками для навігації.

Повідомляється, що дослідники використовували сигнали шести супутників Starlink, щоб визначити місце розташування на Землі з точністю до 8 метрів. Для порівняння, GPS, як правило, визначає розташування пристрою в межах від 0,3 до 5 метрів.

Інженери розробили свою навігаційну систему без допомоги SpaceX, а також без доступу до супутникових даних, що передаються через широкосмугове з’єднання. Дослідники розпоряджалися лише інформацією, пов’язаною з місцезнаходженням та переміщенням апаратів. Вони пояснили, що перехопили сигнал, а потім розробили складні алгоритми для визначення місця розташування.

За словами директора CARMEN Зака Кассаса (Zak Kassas), в міру зростання супутникового угруповання Starlink, чисельність якого компанія SpaceX має намір довести до 40 000 супутників, зросте і точність технології навігації та геолокації, розробленої інженерами його команди. З огляду на це, відкриття інженерів-дослідників може дозволити урядовим та іншим установам використовувати супутники Starlink як альтернативну навігаційну систему і, можливо, більш безпечну у порівнянні з GPS, якою користуються майже всі навігаційні системи світу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України