Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Швейцарська компанія Astrostrom розробила концепцію місячної електростанції GE⊕-LPS

У рамках кампанії Європейського космічного агентства (ЄКА) Open Space Innovation Platform “Чиста енергія – нові ідеї для сонячної енергетики з космосу” компанія Astrostrom зі Швейцарії представила концептуальний проєкт місячної електростанції Greater Earth Lunar Power Station (GE⊕-LPS).

Дослідження передбачає створення супутника, побудованого переважно з місячних ресурсів, включаючи сонячні батареї, вироблені на Місяці. Супутник буде використовуватися для передачі мегават мікрохвильової енергії до приймачів на поверхні Місяця, щоб задовольнити енергетичні потреби майбутніх місячних баз з екіпажами.

GE⊕-LPS буде оснащено V-подібними сонячними панелями, які матимуть вбудовані антени, розташовані у вигляді спіралі. Загальна довжина цих панелей становитиме понад квадратний кілометр. Така конструкція дозволить безперервно генерувати 23 мегавати енергії для використання на поверхні Місяця. Сонячні панелі будуть засновані на моношарових сонячних елементах із залізного колчедану, виготовлених безпосередньо на Місяці.

Станція, розміщена в точці Лагранжа між Землею та Місяцем, на відстані приблизно 61 350 км від поверхні Місяця, також буде житловим об’єктом. Вона служитиме сполучною ланкою між Землею та Місяцем, а також стане привабливим туристичним напрямом та прототипом для майбутніх космічних поселень у навколомісячному просторі.

Проведене дослідження технічної та фінансової реалізації даної концепції показало, що GE⊕-LPS може бути створена без необхідності в технологічних проривах. Більшість основних технологій для видобутку ресурсів на поверхні Місяця та виробничих операцій вже існують або перебувають у стадії розробки на Землі сьогодні. Ці технології можуть бути адаптовані до місячного середовища, поставлятися в модульній формі та роботизовано керуватися на поверхні Місяця.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України