Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Швеція має намір відправити астронавта ЄКА на МКС

18 квітня, у ході Космічного симпозіуму в Колорадо-Спрінгс (США) Європейське космічне агентство підписало лист про наміри зі Шведським національним космічним агентством щодо відправки астронавта ЄКА на Міжнародну космічну станцію з місією компанії Axiom.

Політ та імена астронавтів місії мають бути затверджені партнерами МКС, а також оператором комерційних польотів Axiom.

Генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер сказав після підписання листа про наміри: «Політика ЄКА щодо астронавтів була розроблена саме для цих можливостей, польотів на комерційних засадах у партнерстві, коли ми переходимо до доступу Європи до космосу та диверсифікуємо космічний ринок. Я сподіваюся незабаром побачити більше європейців у космічній лабораторії ЄКА Columbus на Міжнародній космічній станції».

Задум полягає у відправці астронавта ЄКА з місією Axiom, який пройде підготовку до польоту в центрі астронавтів ЄКА з амбітною науковою та освітньою програмою для 10-денного перебування на борту МКС, розробленою ЄКА та Шведським національним космічним агентством.

ЄКА буде постачальником екіпажу для цієї місії, підпише угоду з компанією Axiom та забезпечить підготовку до місії, надаючи всю необхідну оперативну підтримку. Шведське національне космічне агентство вестиме прямі переговори з Axiom щодо польоту.

У листопаді минулого року ЄКА оголосило про відбір кар’єрних і резервних астронавтів, а також пара-астронавтів.

П’ять кар’єрних астронавтів ЄКА почали навчання минулого місяця в Європейському центрі астронавтів у Німеччині.

Шведське національне космічне агентство представляє Швецію в ЄКА, і більшість космічного бюджету Швеції інвестується в програми ЄКА. Членство в ЄКА забезпечує шведським вченим і промисловості доступ до передових міжнародних космічних проектів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України