Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Сервіси на основі космічних даних щодо виявлення вертикальних зміщень земної поверхні та споруд

Національний центр управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) неодноразово презентував дослідницькі матеріали, зокрема з виявлення та дослідження стану аварійності окремих споруд, будівель, які зазнали чи в перспективі зазнають несподіваних обвалів та руйнувань, що несе загрозу життю та здоров’ю мешканців саме цих будинків та прилеглих об’єктів.

Розуміючи відповідальність та важливу значимість даної інформації, НЦУВКЗ сформував ініціативну пропозицію до Департаменту міського господарства Одеської міської ради.

Далі цитата з офіційного звернення:

«Національним центром управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) створено спеціальні сервіси на основі космічних даних щодо виявлення вертикальних зміщень земної поверхні і споруд.

Зазначені сервіси можуть бути особливо корисними для м. Одеси, що має значну кількість старих будинків, у тому числі житлових, у історичних кварталах міста. Деякі із будинків знаходяться у аварійному стані та періодично зазнають несподіваних обвалів і руйнувань, що несе загрозу життю та здоров’ю жителів м. Одеси та гостей міста.

Вказані вище сервіси на основі космічних даних дозволяють з міліметровою точністю виявляти і відстежувати подібні негативні процеси.»

Головні переваги та стисле пояснення умов та можливостей технології:

  • Результатами обробки є тематичні цифрові карти, які відображують середню швидкість вертикального руху у місці радарного виміру з точністю 2-4 мм/рік.
  • Радіолокаційна зйомка не залежить від хмарності і освітленості територій, часу доби.
  • Дозволяє отримати глобальну і локальну інформації про об’єкти, дозволяє виконати ретроспективну обробку за рахунок використання архівної зйомки, що не можливо зробити традиційними геодезичними методами.
  • Ще одною перевагою її є безпечність виконання робіт, оскільки відсутня необхідність проведення наземних польових вимірів. Крім того, вона дозволяє провести спостереження там, де іншими засобами отримати інформацію неможливо.

Довідка щодо методу дослідження:

Використовується сучасний метод інтерферометричної обробки радарних знімків – PS (Persistent Scatterers – метод стійких відбивачів). Далі проводиться тематичний аналіз отриманих результатів у геоінформаційній системі (ГІС) ArcGis, готуються кінцеві інформаційні продукти та складаються аналітичні висновки.

Інтерферометрична обробка даних ДЗЗ виконується з використанням графічної станції (HP Z640) та сучасного ліцензійного програмного забезпечення –  «радіолокаційний модуль SarScape, розробник SARMAP, Швейцарія» ПЗ ENVI 5.5.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України