Менш ніж через два тижні після запуску на орбіту, Sentinel-2C надав свої перші зображення. Ці вражаючі види Землі дають змогу коротко заглянути у дані, які надаватиме новий супутник системи провідної європейської програми спостереження за Землею – Copernicus.
Третій супутник серії Sentinel-2 запустили 5 вересня з космодрому у Французькій Гвіані на борту ракети Vega.
Як і його побратими, Sentinel-2A і Sentinel-2B, він оснащений мультиспектральним сканером, який створює зображення Землі з орбітальної висоти 786 км.
Завдяки великій ширині смуги у 290 км та 13 спектральним діапазонам з розрізненістю 10 м, 20 м і 60 м він надає дослідникам важливі дані, які неможливо отримати на поверхні Землі.
Всього через тиждень після запуску, Sentinel-2C вже отримав багатий початковий набір зображень зі всієї земної кулі, які були оброблені наземним сегментом Copernicus.
Після запуску та успішного виведення Sentinel-2C на орбіту, наступні три місяці буде проведено калібрування мультиспектрального сканеру в рамках введення супутника в експлуатацію.
Дані Copernicus Sentinel-2 використовуються для широкого спектру застосувань, включаючи сільське господарство, моніторинг якості води, боротьбу зі стихійними лихами, виявлення лісових пожеж та спостереження за виверженням вулканів.
Дані з нового супутника «C» будуть доступні для користувачів, після повного введення його в експлуатацію.