Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Sentinel-1C робить перші радіолокаційні зображення

Менш ніж через тиждень після запуску супутник Copernicus Sentinel-1C надав свої перші радіолокаційні зображення Землі, що дає змогу оцінити його можливості для моніторингу навколишнього середовища. На цих початкових зображеннях представлені цікаві регіони, зокрема Шпіцберген у Норвегії, Нідерланди та Брюссель, Бельгія.

Sentinel-1C, що стартував 5 грудня з європейського космодрому у Французькій Гвіані на борту ракети Vega-C, оснащений найсучаснішим радіолокатором із синтетичною апертурою (SAR) C-діапазону. Ця передова технологія дозволяє супутнику створювати зображення високої розрізненості вдень і вночі за будь-яких погодних умов, підтримуючи важливі програми, такі як управління навколишнім середовищем, реагування на катастрофи та дослідження зміни клімату.

Європейська Комісія контролює Copernicus, координуючи різноманітні послуги, спрямовані на захист навколишнього середовища та покращення повсякденного життя. Тоді як ЄКА, відповідальна за сімейство супутників Sentinel, забезпечує постійний потік високоякісних даних для підтримки цих послуг.

З моменту запуску Sentinel-1C пройшов низку складних процедур розгортання, включаючи активацію його 12-метрової радіолокаційної антени та сонячних батарей.

Хоча супутник все ще перебуває на етапі введення в експлуатацію, ці перші зображення підкреслюють його потенціал для надання корисних ідей для низки екологічних і наукових застосувань.

Дані Sentinel-1 сприяють численним службам і програмам Copernicus, включаючи моніторинг арктичного морського льоду, відстеження айсбергів, звичайне картографування морського льоду та вимірювання швидкості льодовиків. Він також відіграє важливу роль у морському спостереженні, наприклад у виявленні розливів нафти, відстеженні суден для безпеки на морі та моніторингу незаконної риболовлі.

Крім того, він широко використовується для спостереження за деформацією ґрунту, спричиненою просіданням, землетрусами та вулканічною діяльністю, а також для картографування лісів, водних і ґрунтових ресурсів. Місія має вирішальне значення для підтримки гуманітарної допомоги та реагування на кризи в усьому світі.

Усі дані Sentinel-1 є у вільному доступі через екосистему Copernicus Data Space, що забезпечує миттєвий доступ до широкого діапазону даних як із місій Copernicus Sentinel, так і з місій Copernicus.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України