Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

SciTec підписала з Космічними силами США контракт на обробку даних із супутників попередження про ракетний напад

7 лютого компанія SciTec оголосила про отримання від Космічних сил США контракту на розробку програмного забезпечення для аналізу даних з американських супутників попередження про ракетний напад.

Консорціум космічних підприємств (Space Enterprise Consortium, SpEC), яким керує Командування космічних систем США, вибрав SciTec та дві інші компанії для розробки програмного забезпечення, призначеного для обробки даних інфрачервоних датчиків із супутників системи SBIRS (Space Based Infrared System).

Сума контракту становить $ 5 млн, термін дії – 9 місяців. Програмне забезпечення компанії буде розміщено у державній наземній системі Future Operationly Resilient Ground Evolution (FORGE) та призначено для обробки даних інфрачервоних датчиків із супутників на високоеліптичній орбіті (HEO).

ВПС США запустили FORGE у 2019 році як наземну систему для SBIRS та перспективних супутників OPIR нового покоління (Next Generation Overhead Persistent Infrared), які передбачається запустити протягом наступного десятиліття. FORGE розробляється як система відкритої архітектури для розміщення програмного забезпечення сторонніх розробників з різними рівнями секретності. Нинішня наземна система SBIRS була розроблена компанією Lockheed Martin, яка також виробляє супутники SBIRS, що працюють на геостаціонарних (GEO) та високоеліптичних (HEO) орбітах.

У 2020 році компанія Raytheon отримала п’ятирічний контракт на $ 197 млн на розробку операційної системи FORGE. Компанії SciTec, Maxar і Altamira були обрані для розробки програмного забезпечення для обробки даних, які надходять від супутникових датчиків, і перетворення їх на інформацію для військових користувачів, цивільних служб швидкого реагування та дослідників.

Для цього проєкту SciTec об’єднала зусилля з компаніями Northrop Grumman Space Systems та Radiance Technologies. Обробка даних проводиться в урядовій лабораторії в Боулдері, штат Колорадо.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України