Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Саудівська Аравія веде переговори з Францією щодо розвитку свого військово-космічного потенціалу

Нещодавні повідомлення з Ер-Ріяда свідчать про те, що космічні цілі Саудівської Аравії, зокрема у сфері супутникових технологій, отримають поштовх після обговорень, що відбулися на Паризькому авіасалоні (проводився 19-25 червня).

Генеральний директор Saudi Arabian Military Industries (SAMI) Валід Абухалед (Walid Abukhaled) заявив, що Франція прагне конкурувати з Китаєм у постачанні королівству передових оптичних супутників ДЗЗ. Переговори між представниками SAMI та компаній Airbus і Thales призвели до пропозицій Генерального директорату озброєнь Франції (DGA) щодо посилення космічного потенціалу Саудівської Аравії в різних сферах. Ці пропозиції включають удосконалення можливостей геопросторової розвідки (GEOINT), пропозицію електрооптичних/інфрачервоних (EO/IR) і радіолокаційних супутників із синтезованою апертурою (SAR), а також допомогу в інтеграції військового супутникового зв’язку (MILSATCOM). Крім того, DGA висловив готовність поділитися технологіями наземних протисупутникових систем (ASAT), включаючи системи радіо-електронної боротьби (EW).

У той час як В. Абухалед є прибічником продовження вивчення французьких пропозицій, керівник Головного управління військової промисловості (General Authority for Military Industries, GAMI) Ахмад Абдулазіз Аль-Охалі (Ahmad Abdulaziz Al-Ohali) вважає, що більш дешеві системи та технології можна придбати завдяки космічній співпраці з Китаєм. Аль-Охалі підкреслив, що у Франції є більш розвинені космічні системи, які вони ще не запропонували як частину можливого пакету продаж.

Обговорення є потенційною віхою в прагненні Саудівської Аравії розвивати свій космічний потенціал і супутникові технології, але рішення Ер-Ріяда про те, з якою країною розвивати співробітництво, може мати серйозні геополітичні та стратегічні наслідки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України