Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Саміт у Тулузі закликаний посилити космічні амбіції Європи

24 січня Європейське космічне агентство (ЄКА) оголосило про заплановане проведення космічного саміту, який відбудеться 16 лютого у Тулузі (Франція) з метою допомогти подолати «безпрецедентні соціальні, економічні та безпекові виклики, з якими стикається Європа». Завдання саміту – визначити необхідні кроки для вирішення цих проблем.

Саміт буде проведено під головуванням Франції, головуючої на даний час в ЄС, та складатиметься з двох частин.

Першою частиною стане неформальне засідання Конкурентної ради ЄС з космосу, в якому візьмуть участь міністри та представники урядів країн ЄС. Другою частиною буде засідання Ради ЄКА для країн-членів ЄКА на рівні міністрів.

Передбачається обговорення стратегії ЄС щодо безпечного управління космічним рухом. Також планується обмін думками щодо трьох «прискорювачів» ЄКА, визначених генеральним директором ЄКА Йозефом Ашбахером:

– «космос для зеленого майбутнього» планує використовувати дані спостережень Землі, щоб допомогти пом’якшити кліматичні зміни;

– «швидке та стійке реагування на кризи» має на меті створити інтелектуальний взаємозв’язок у космосі для забезпечення швидкого реагування на кризи на Землі;

– «захист космічних активів» прагне запобігти пошкодженню та будь-яким порушенням європейської космічної інфраструктури. Проєкт буде співпрацювати зі стратегією ЄС щодо управління космічним рухом.

ЄКА також розробляє два «натхнення» для стимулювання освоєння космосу людиною та пошуку позаземного життя. Саміт має стати важливою віхою в Порядку денному ЄКА на період до 2025 року, представленому у березні минулого року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України