1 серпня Агентство передових дослідницьких проєктів у сфері розвідки (Intelligence Advanced Research Projects Activity, IARPA), підпорядковане Управлінню директора національної розвідки США (Office of the Director of National Intelligence), повідомило про запуск програми, яка має на меті радикально покращити здатність США виявляти, відстежувати та характеризувати малі об’єкти космічного сміття на навколоземній орбіті.
«Програма ідентифікації та відстеження космічного сміття» (Space Debris Identification and Tracking, SINTRA) є першою спробою Розвідувального співтовариства США з відстеження невеликого космічного сміття. Отримані у результаті реалізації програми технології забезпечать потенціал для захисту пілотованих космічних кораблів та інших цінних космічних активів від цих компактних загроз, які важко виявити та відстежити та які можуть завдати значної шкоди. Ці технології мають зробити космічні місії безпечнішими для всіх країн і галузей, які використовують навколоземну орбіту.
У рамках програми SINTRA компанії A-Tech, Advanced Space, SRI International та West Virginia University Research Corporation отримали чотирирічні контракти нерозголошеної вартості.
IARPA повідомило, що ці чотири компанії розроблятимуть технології та методи виявлення, відстеження та характеристики мініатюрного космічного сміття.
Агентство також повідомило, що метою програми SINTRA є заповнення прогалин у поточних системах моніторингу космічного сміття. На даний час Міністерство оборони США відстежує та контролює лише сміття розміром понад 10 см за допомогою Мережі космічного спостереження США.
IARPA шукає шляхи вдосконалення існуючих систем відстеження дрібних уламків, таких як наземні радари, супутники відстеження та оптичні датчики.
«Відкриття нових способів контролю мільйонів створених людиною уламків, що обертаються навколо Землі, особливо тому, що їх кількість постійно зростає, ніколи не було настільки важливим для повсякденного життя», — сказав Алексіс Труітт, менеджер програми SINTRA.
За оцінкою IARPA, на даний час навколо Землі обертається понад 100 млн уламків розміром понад 1 мм.