Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Росія та Казахстан домовились про обмін даними із супутників зондування Землі

10 лютого прес-служба Президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва повідомила, що Міністерство цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості Казахстану та російська державна корпорація «Роскосмос» домовилися про обмін даними із супутників зондування Землі.

Президенти Казахстану та Росії Касим-Жомарт Токаєв та Володимир Путін провели 10 лютого переговори у Москві. За даними прес-служби, за їхніми підсумками підписано низку документів.

Зокрема, підписано «Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості Республіки Казахстан та державною корпорацією з космічної діяльності «Роскосмос» про співпрацю з обміну даними з космічних апаратів дистанційного зондування Землі».

Цей документ дозволить створити нормативно-правову основу співробітництва з обміну даними з російських та казахстанських супутників спостереження Землі у мирних цілях на паритетній основі.

Російське орбітальне угруповання дистанційного зондування Землі включає природоресурсні супутники «Ресурс-П» та «Канопус-В», а також гідрометеорологічні «Метеор-М», «Електро-Л» та «Арктика-М».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України