Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Росія припинила розробку надважкої ракети «Єнісей» для польоту на Місяць

Росія припинила технічне проектування надважкої ракети для польотів на Місяць, однак не виключено, що роботи можуть відновити після уточнення програми. Про це 14 вересня повідомив гендиректор самарського Ракетно-космічного центру (РКЦ) «Прогрес» Дмитро Баранов.

У лютому 2021 р. повідомлялось, що «Роскосмос» призупинив розробку надважкої місячної ракети «Єнісей», яку планували завершити до 2028 року. Д.Баранов тоді уточнював, що необхідно скоригувати її зовнішній вигляд, на що може піти кілька місяців.

У січні Рада з космосу Російської академії наук рекомендувала відкласти створення надважкої ракети і замість неї використовувати для польотів на Місяць вже існуючі моделі. У РАН пояснили, що для нової ракети потрібні будуть «принципово новий маршовий двигун», «нові, полегшені матеріали для паливних баків», а також «нове невитратне виробництво з мінімізацією накладних витрат з продуманою логістикою доставки виробів на космодром».

Довідково: У жовтні минулого року глава «Роскосмосу» відмічав, що розробка та випробування ракети надважкого класу «Єнісей» для далекого космосу коштує дуже дорого, орієнтовно трильйон рублів ($ 12,8 млрд). Ракета буде в 15 разів могутніше ракети середнього класу «Союз-2», але під неї також буде потрібно створення власного стартового комплексу. «Єнісей» мав полетіти у 2028 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України