Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Росія планує запустити перші приватні супутники Ірану

10 жовтня видання Aviaton Week повідомило, що два приватні іранські супутники-кубсати планується запустити в якості додаткового корисного навантаження на борту російської ракети «Союз-2» у грудні, ознаменувавши вихід Ірану на комерційну космічну арену.

Іранська компанія-виробник супутників SpaceOMID у листопаді 2022 року уклала угоду про запуск супутника ДЗЗ Kosar та комунікаційного супутника Hod-Hod із «Главкосмосом», комерційним підрозділом російської державної корпорації «Роскосмос».

Супутник Kosar є першим продуктом компанії SpaceOMID, розробка якого почалася восени 2018 року. Цей супутник відповідає стандарту Cubesat, що призводить до скорочення часу та вартості процедури виробництва. Цей супутник оснащений камерами спектру NIR і RGB. Kosar є першим приватним іранським супутником, який забезпечить знімки території з роздільною здатністю 3,45 м, що означає, що Kosar є найсучаснішим іранським супутником. Дані з цього супутника будуть використані в точному землеробстві, картографуванні та ідентифікації.

Супутник Hod-Hod також є супутником стандарту CubeSat. Місія цього супутника – створити комунікаційну інфраструктуру IOT («Інтернету речей»). Для цього супутника визначено завдання збору даних із наземних вузлів, встановлення багатоточкового зв’язку (multipoint communication), а також місію Store & Forward. Перевагами використання супутників у сфері IOT є інтеграція та відсутність залежності від географічних кордонів для спілкування.

Цей запуск стане важливою віхою для Ірану, оскільки він демонструє зростаючий потенціал в космічному секторі. Приватний характер супутника свідчить про дедалі більшу участь Ірану в комерційних космічних підприємствах.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України