19 квітня двоє космонавтів «Роскосмосу» здійснили перший у цьому році вихід у відкритий космос у своїй третій спробі перемістити радіаційний теплообмінник з малого дослідницького модуля «Рассвєт» до багатоцільового лабораторного модуля «Наука» Міжнародної космічної станції (МКС).
Вихід у відкритий космос космонавтів 69-ї експедиції МКС Сергія Прокоп’єва та Дмитра Петеліна почався о 01:40 UTC та тривав 7 г. 55 хв. замість запланованих 6 г. 37 хв.
Космонавт Андрій Федяєв допомагав з роботами зсередини МКС за допомогою маніпулятора Європейського космічного агентства (ЄКА), European Robotic Arm (ERA).
Прокоп’єв і Петелін вже робили дві попередні спроби виходу у відкритий космос. Однак спробу в листопаді минулого року довелося перервати через несправність насоса скафандра. Потім у грудні російський космічний корабель «Союз» зазнав витоку охолоджуючої рідини, через що спробу виходу було знову скасовано.
За даними NASA, нинішній вихід у відкритий космос став четвертим у кар’єрі Прокоп’єва та другим для Петеліна. Це третій вихід у відкритий космос на МКС цього року і загалом 260-й вихід у відкритий космос для складання, обслуговування та модернізації космічної станції.
Перед космонавтами було поставлено завдання від’єднати електричний кабель між додатковим радіаційним теплообмінником і модулем «Рассвєт», вийняти штекер з радіатора, а потім звільнити чотири замки, якими радіатор кріпиться до модуля.
Потім вони провели спостереження за перенесенням радіатора маніпулятором ERA, яким керував Федяєв із пульта всередині модуля «Наука». Після успішного встановлення радіатора космонавти завершили позакорабельну діяльність.
Після цього виходу у відкритий космос у пари космонавтів заплановано ще два виходи: 25 квітня вони мають перемістити експериментальний шлюз з модуля «Рассвєт» до модуля «Наука», а 4 травня – демонтувати заглушку з пристрою стикування на модулі «Наука» та забезпечити механічне, гідравлічне та електричне стикування радіатора до модуля «Наука».