22 червня двоє російських космонавтів провели шість годин поза межами Міжнародної космічної станції, очищаючи зовнішню частину орбітальної лабораторії, вилучивши та викинувши за борт три непотрібних прилади, включаючи відпрацьований науковий експеримент.
Командир Експедиції 69 Сергій Прокоп’єв і бортінженер Дмитро Петелін, обидва з російської федеральної космічної корпорації «Роскосмос», вийшли з модуля «Поиск» космічної станції о 14:24 UTC.
Окрім обладнання для викиду у відкритий космос, план виходу у відкритий космос також включав установку нової стійки для високошвидкісного телеметричного обладнання та вилучення обладнання експерименту з зіткнення з мікрометеороїдом, який протягом кількох років проводився за межами МКС.
Прокоп’єв і Петелін від’єднали блок ретрансляції даних і передавач телеметрії, а також обладнання завершеного експерименту з вимірювання сейсмічної активності на Землі, після чого викинули зазначені блоки за борт МКС для подальшої утилізації та згоряння в атмосфері Землі.
Експеримент під назвою «Сейсмопрогноз» був встановлений поза службовим модулем «Зірка» під час виходу у відкритий космос Експедиції 38 27 грудня 2013 року, майже 10 років тому. Як і пристрої зв’язку, «Сейсмопрогноз» був скинутий із задньої частини МКС в напрямку, який гарантував, що механізми ніколи не зможуть встановити повторний контакт з МКС.
Вилучення застарілих звільнило місце для встановлення нового обладнання, включаючи моноблок для нового високошвидкісного блоку даних, який Прокоп’єв і Петелін встановили на модуль.
Вихід у відкритий космос завершився о 20:48 UTC та тривав 6 годин 24 хвилини.