Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Рахункова палата уряду США рекомендує модернізувати американські військові супутникові антени

Наземні термінали, що використовуються для управління американськими військовими та розвідувальними супутниками, вичерпали свої можливості та гостро потребують модернізації, попереджає новий звіт Рахункової палати уряду США (Government Accountability Office, GAO).

Аудитори GAO витратили більше року на дослідження стану мережі управління супутниками (Satellite Control Network, SCN), якою керують Космічні сили США. Мережа з 19 параболічних антен, вперше створена в 1959 році, розподілена по семи місцях по всьому світу.

«SCN стикається з проблемами старіння та потенційними прогалинами у пропускній спроможності, оскільки міністерство оборони та інші агентства запускають більше супутникових систем, які покладатимуться на мережу», – йдеться у звіті GAO, опублікованому 10 квітня.

Дослідження стану SCN було санкціоновано Конгресом у Законі про витрати на національну оборону у 2021 фінансовому році. GAO написала аналогічний звіт десять років тому, попередивши про необхідність довгострокового плану підтримки SCN.

У новому звіті йдеться, що існує потреба у збільшенні пропускної спроможності, оскільки з 2012 року щорічні запуски супутників, які підтримує SCN, зросли втричі.

SCN в основному використовується для підтримки запусків і розгортання супутників, відстеження їхньої орбіти та управління місією, а також для надання екстреної підтримки при падінні або втраті супутників.

Щоб впоратися з нестачею пропускної здатності, Космічні сили США шукають способи доповнити SCN комерційною ємністю та антенами інших державних установ. Космічні сили також планують придбати 12 нових антен більшої пропускної спроможності, що відомо як Satellite Communication Augmentation Resource («ресурс розширення супутникового зв’язку») або SCAR. Перший прототип очікується у 2025 році.

Тим часом Космічні сили США звернулися до користувачів SCN з проханням зменшити некритичні контакти із супутниками, повідомляє GAO. Офіційні особи повідомили аудиторам, що на деяких об’єктах SCN не вистачає запасних частин і вони стикаються зі зростаючими витратами на обслуговування застарілих систем.

Космічні сили США підписали угоду з Національним управлінням океанічних та атмосферних досліджень (NOAA) щодо використання частини надлишкових потужностей агентства. За даними GAO, Космічні сили планують модернізувати та використовувати 5 антен NOAA для посилення зв’язку з п’ятьма супутниковими системами.

У 2016 році ВПС США уклали з Braxton Science and Technology Group контракт на дослідження інновацій для малого бізнесу, щоб з’ясувати, як доповнити мережу управління військовими супутниками комерційними антенами в рамках програми Commercial Augmentation Services (CAS). Але, за даними GAO, наразі жоден супутник, що підтримується SCN, не використовує CAS через проблеми з кібербезпекою. Поточний контракт за програмою CAS з компанією Braxton, яка зараз є частиною Parsons Corp., закінчується в серпні 2023 року. Космічні сили США планують укласти наступний контракт на конкурсній основі, який може включати роботу з розробки комерційних антен.

Тим часом програма SCAR вартістю $ 1,4 млрд передбачає придбання фазованих антенних решіток для значного збільшення пропускної здатності SCN. Кожна антена призначена для встановлення контакту з 18-20 різними супутниками одночасно, а не з одним, як у сучасних параболічних антен SCN.

Представники Космічних сил США повідомили GAO, що технічне обслуговування та експлуатація SCAR буде дешевше, ніж поточна конфігурація, оскільки системи з фазованою решіткою не мають рухомих частин. За даними GAO, орієнтовна вартість 1 хвилини роботи антени SCAR становитиме $ 1,60, що є різким зниженням порівняно з поточною вартістю SCN у $ 8,75 за хвилину. Для порівняння, антени NOAA коштують $ 16,50 за хвилину.

Space Rapid Capabilities Office, незалежне агентство у складі Космічних сил США, минулого року уклало з оборонним підрядником, компанією BlueHalo, восьмирічний контракт на постачання та встановлення нових антен. Перший прототип SCAR планується доставити до літа 2025 року. GAO заявила, що більше антен буде поставлено у період з 2026 до 2030 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України