Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Рахункова палата США вимагає від МО США активізувати зусилля в космосі, кібербезпеці та штучному інтелекті, щоб конкурувати з Китаєм

У новому звіті Рахункова палата уряду США (U.S. Government Accountability Office, GAO) стверджує, що Міністерство оборони має бути краще підготовленим до реагування на досягнення Китаю в космосі, кібервійні та штучному інтелекті.

«Успішна підготовка до стратегічного суперництва з Китаєм буде залежати від продовження зусиль, спрямованих на підвищення боєздатності США та посилення традиційного стримування, що може допомогти запобігти конфлікту, захистити інтереси США та гарантувати підтримку союзників», – йдеться у звіті GAO під назвою «Виклики, які стоять перед Міністерством оборони у стратегічному суперництві з Китаєм».

Резюме GAO на трьох сторінках, опубліковане 15 лютого, є несекретною версією значно більшого засекреченого звіту.

Згідно зі звітом GAO, МО США має бути готовим «підтримувати ланцюжки поставок, збирати розвідувальні дані та відповідально використовувати нові технології космічної галузі, кібербезпеки та штучного інтелекту у відповідь на потенційні загрози».

Наглядове агентство припустило, що Конгресу потрібно буде приділяти пильну увагу зусиллям МО США в цих сферах, а також тому, чи вживає оборонне відомство «своєчасні заходи». Кетлін Беррік (Cathleen Berrick), керуючий директор GAO з оборонних можливостей та управління, зазначила, що Міністерство оборони зробило певні кроки для інвестування та впровадження інновацій у відповідь на стрімкі досягнення Китаю у сфері кібербезпеки, космосу та використання штучного інтелекту. Але можна було б зробити більше, сказала вона.

Що стосується космосу, у звіті GAO перераховано низку рекомендацій, наданих за останні кілька років, серед яких – необхідність для Міністерства оборони оновити свою архітектуру супутникового зв’язку та наземні системи управління супутниками. Це «дії, які мають покращити позицію Міністерства оборони у протистоянні викликам Китаю, але Міністерство оборони ще їх не реалізувало». Останні повідомлення про те, що китайський супутник «фактично схопив інший китайський супутник і витягнув його зі своєї орбіти, дійсно демонструє значний стрибок у протисупутникових можливостях», – сказала Кетлін Беррік. «Космос дуже важливий, тому що Міністерство оборони, звісно, покладається на свої космічні можливості для зв’язку, навігації та націлювання, а також для збору розвідданих. І Китай це знає і активно розробляє системи, які могли б протистояти цим можливостям».

«Я вважаю, що для Конгресу та Міністерства оборони важливо, щоб ця реальність загроз з боку Китаю була в центрі уваги, тому що звичайний режим для Міністерства оборони насправді є програшною пропозицією», – сказала Кетлін Беррік. «Це означає, що їм доведеться з’ясувати, як адаптувати все, що робить МО США з урахуванням нинішнього підходу індустріальної епохи до чогось, що буде більше відповідати умовам інформаційної епохи».

Кетлін Беррік заявила, що не буде применшенням «сказати, що стратегічна конкуренція з Китаєм не схожа на жодну іншу проблему, з якою стикалося Міністерство оборони».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України