Перший індійський стартап у галузі супутникової технології Pixxel був заснований підприємцем Авайсом Ахмедом (Awais Ahmed) у Бангалорі у 2019 році, коли Індія ще не відкрила космічну сферу для приватного сектору.
За даними консалтингової компанії Deloitte, на даний час в Індії існує 190 космічних стартапів, що вдвічі більше, ніж роком раніше. Водночас, приватні інвестиції в цю область зросли на 77 % у період з 2021 по 2022 рік.
Компанія Pixxel спеціалізується на побудові супутників гіперспектральної зйомки, що є технологією, здатною вловлювати широкий спектр світла для отримання докладних даних, недоступних для звичайних камер.
Компанія вважає, що її завдання полягає у забезпеченні «моніторингу здоров’я планети», який відслідковуватиме кліматичні ризики, такі як повені, лісові пожежі чи викиди метану.
Спочатку Pixxel планувала використовувати ракети державної Індійської організації космічних досліджень (ISRO) для запуску своїх супутників. Однак вона була змушена звернутися до компанії SpaceX для перших двох запусків.
Pixxel зібрала $ 71 млн від інвесторів, включаючи $ 36 млн від компанії Google. Крім того, стартап уклав контракт із американським Національним розвідувальним управлінням (NRO) на надання гіперспектральних зображень.
До відкриття космічного сектора у 2020 році вся космічна діяльність в Індії перебувала під контролем ISRO, яка контролювала всі аспекти цієї галузі. До проведення реформи приватні компанії могли діяти лише як постачальники.
При цьому, бюджет ISRO залишається достатньо скромним і становить $ 1,9 млрд у 2022 році, що в 6 разів менше, ніж у китайської космічної програми.
Індія поглибила реформування свого космічного сектора, представивши у квітні 2023 року нову космічну політику, яка обмежує діяльність ISRO виключно на дослідженнях та розробках.
Індія заявляє, що їй належить 2 відсотки світової космічної економіки, яку оцінюють у $ 386 млрд, і прагне збільшити цю частку до 9 відсотків до 2030 року. До 2040 прогнозується, що обсяг ринку зросте до $ 1 трлн.
Серед інших індійських стартапів, що з’явилися останніми роками, можна виділити Skyroot Aerospace, першу індійську компанію, яка змогла запустити приватну ракету.
Компанія Dhruva Space спеціалізується на розробці невеликих супутників, а Bellatrix Aerospace займається розробкою рухових установок для супутників.
Процес реформування космічної галузі в Індії ще не завершено, і очікується, що найближчими тижнями буде ухвалено ще один закон, який відкриє цей сектор для іноземних інвестицій.