Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Приватна компанія Capella Space представила радіолокаційні супутникові знімки, які дозволяють ідентифікувати російські винищувачі-невидимки

Приватна американська компанія Capella Space, що спеціалізується на всепогодних спостереженнях за земною поверхнею за допомогою супутників-радарів із синтезованою апертурою (synthetic aperture radar, SAR), нещодавно представила зображення деяких російських авіабаз. Знімки з супутника були отримані через кілька годин після замовлення.

Однією з обраних цілей була російська авіабаза «Кам’яний ручей» у Хабаровському краї, на якій базуються морські розвідувальні літаки Ту-142. Це великі літаки, з характерними стріловидними крилами та чотирма турбогвинтовими двигунами.

Характерний літак Ту-142 дуже чітко виявився на SAR-зображенні. Двигуни та крила добре помітні на радіолокаційних зображеннях. Так само легко ідентифікуються морські бомбардувальники Ту-22М. Радіолокаційне відбиття змінюється залежно від відносних кутів літака до датчика, проте аналітики досить легко ідентифікують ці літаки.

Більш складним могло б стати завдання ідентифікації російських винищувачів-невидимок нового покоління.

На SAR-зображенні російського аеродрому Ахтубінськ, представленому Capella, представлено декілька літаків. На одному майданчику ідентифіковано два винищувача п’ятого покоління Су-57. Їх можна відрізнити від розташованих поряд Су-34. Також на авіабазі розташовані інші літаки, включаючи винищувачі МіГ-31 і невеликі Су-25. Представлене зображень показує, що технологія SAR дозволяє розпізнати різні типи літаків, навіть якщо ці літаки є малопомітними. Це може мати значення для військових планувальників, оскільки все більше країн приймає на озброєння малопомітні винищувачі п’ятого покоління.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України