Причиною нештатного включення двигунів модуля «Наука» після його стиковки з МКС стала помилка персоналу, який забув вимкнути систему стикування, йдеться в журналі держкорпорації «Роскосмос» – «Русский космос».
«Після причалювання треба було «приспати» модуль, відключивши систему зближення і стикування. Але таку команду не видали – і модуль, продовжуючи самостійно аналізувати ситуацію, включив один з двигунів орієнтації «на відведення», що призвело до розвороту всієї станції. Терміново були прийняті необхідних заходів. Програму відключили. Потім за допомогою двигунів модуля «Звезда» і вантажного корабля «Прогрес МС-17» МКС повернули до колишньої орієнтації», – йдеться в публікації.
Двигуни «Науки» нештатно включилися незабаром після стикування зі станцією 29 липня. МКС розвернуло на 45 градусів.
Керівник польотів російського сегмента МКС В.Соловйов повідомляв, що причиною нештатного включення двигунів став короткочасний збій програмного забезпечення. Він призвів до помилкового виконання прямої команди включити двигуни модуля на відведення, і це привело до зміни «орієнтації комплексу в цілому».
30 липня гендиректор «Роскосмосу» Д.Рогозін припустив, що причиною інциденту міг стати людський чинник.
У NASA 9 серпня повідомили, що зможуть сказати що-небудь конкретне про причини того, що сталося, через дві-три тижні.
Запуск модуля «Наука» відкладали з 2017 року. Спочатку його перенесли на 2018 рік через засмічення в паливній системі. Засмічення могло спровокувати поломку рухової системи МКС, тому модуль був повернутий виробникові на доопрацювання. Пізніше Д.Рогозін повідомив, що основною причиною проблем з паливною системою «Науки» не була засмічення, а виробничий брак.