Запуск російської РН «Ангара-А5» з розгінним блоком «Персей» (модифікація застарілого BLOK DM-03) не пройшов точно за планом. Запуск з космодрому Плесецьк на півночі Росії відбувся о 19:00 GMT 27 грудня. Ракета-носій несла габаритно-масовий макет корисного навантаження IPM вагою 2 400 кг.
Запуск був частковим невдалим через те, що двигун верхньої ступені (розгінного блоку) вимкнувся через 2 секунди після другого запуску, залишивши макет корисного навантаження IPM на неправильній дуже низькій орбіті висотою 201 Х 179 км з нахилом 63,4°. Макет корисного навантаження, ймовірно, знову увійде в атмосферу Землі через кілька днів. Початковий план полягав у здійсненні трьох запусків двигуна розгінного блоку, щоб вивести макет корисного навантаження на «орбіту захоронення» на кілька сотень кілометрів вище геостаціонарної орбіти Землі (GEO) висотою близько 36 000 км.
У російських офіційних ЗМІ повідомлялось лише про успішний старт ракети та відділення розгінного блоку. Також повідомлялось про дев’ятигодинну схему польоту. Але через 9 годин жодних звітів про успіх не було, оскільки замість висоти 36 тис км розгінний блок дістався лише висоти близько 200 км.
Незалежні експерти отримали телеметричні дані про невдалу роботу розгінного блоку «Персей», включаючи дані через супутник-ретранслятор (коли розгінний блок був поза зоною дії наземних станцій).
Зокрема, Джонатан МакДауелл (Jonathan McDowell) з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики повідомив, що об’єкт IPN/«Персей» занесений до каталогу на орбіті 179 X 201 км x 63,4°, та зареєстрованої як 50505/2021-133A. Ще три об’єкти, що пов’язані із запуском «Ангари», внесені в каталог. Всі ці об’єкти перебувають на орбіті приблизно 175 х 200 км.