Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Прототипи Project Kuiper успішно тестують міжсупутниковий оптичний зв’язок

14 грудня компанія Amazon оголосила про успішне тестування оптичного зв’язку між двома прототипами Project Kuiper, розгорнутих на низькій навколоземній орбіті (LEO).

KuiperSat-1 і KuiperSat-2 використовували бортове оптичне комунікаційне корисне навантаження для підтримки двостороннього з’єднання зі швидкістю 100 гігабіт на секунду (Гбіт/с) протягом приблизно години, сказав віце-президент Project Kuiper Раджив Бадьял.

Під час випробувань супутники були на відстані майже 1000 км один від одного, але технологія розроблена для роботи на відстані до 2600 км.

Amazon планує запустити понад 3200 супутників, і Раджив Бадьял сказав, що вони будуть розташовані набагато ближче один до одного, ніж 1000 км, коли угруповання заповниться.

Випробування розпочалися на початку листопада після запуску супутників на орбіту, і цей успіх дає змогу Amazon додати лазерні канали зв’язку до робочих супутників, які зараз перебувають на стадії виробництва.

Кожен супутник будується власними силами і буде оснащений кількома оптичними терміналами, щоб він міг одночасно зв’язуватися з невизначеною кількістю супутників.

За словами Раджива Бадьяла, дані можуть передаватися через супутники Project Kuiper на 30% швидше, ніж через оптоволоконні кабелі на землі, тому що світло поширюється через скло повільніше, ніж через космос.

Швидке підключення є важливим для таких галузей, як фінансові послуги, де торгівля акціями здійснюється за мілісекунди.

Передача даних від одного супутника до іншого на шляху до наземної станції також важлива для морського, авіаційного та інших секторів, які знаходяться за межами досяжності наземних шлюзів.

Компанія SpaceX почала додавати оптичні міжсупутникові канали зв’язку до свого широкосмугового угруповання Starlink LEO на початку 2021 року, спочатку для того, щоб компанії не потрібно було встановлювати наземні станції над полюсами для досягнення глобального покриття.

Сітчаста мережа в космосі також значно підвищує стійкість мережі, оскільки дані можна перенаправляти, щоб обійти будь-які збої супутників, і є ключовою частиною інших пропонованих угруповань, таких як Lightspeed від компанії Telesat.

Раджив Бадял назвав демонстрацію міжсупутникового зв’язку значним досягненням для компанії, яка лише 5 років тому почала розробляти та будувати супутники.

«Я не знаю, чи хтось [зміг] продемонструвати [безперервне підтримання] зв’язку протягом 60 хвилин, – сказав він, – і ми, ймовірно, могли б продовжити».

16 листопада компанія Amazon повідомила, що успішно завершила наскрізні тести для KuiperSat-1 і KuiperSat-2, дозволивши розпочати серійне виробництво комерційних супутників, які використовують таку саму архітектуру.

Компанія планує розпочати запуск цих комерційних супутників у першій половині 2024 року, використовуючи контракти, раніше укладені з компаніями United Launch Alliance, Arianespace, Blue Origin, і один нещодавно укладений з компанією SpaceX.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України