Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск місії «XRISM, SLIM»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.XRISMЯпонія06.09.2023 23:42 UTCH-2A-202LA-Y1, Космічний центр Танегасіма, ЯпоніяJAXA, NASAНауковий
SLIMJAXA, ISASМісячний посадковий модуль

06 вересня 2023 року о 23:42 (UTC) з стартового комплексу LA-Y1, Космічного центру Танегасіма, Японія за допомогою ракети-носія «H-2A-202» було здійснено запуск наукового супутника Японії «XRISM» та Місячного посадкового модуля «SLIM».

«XRISM» – місія рентгенівської візуалізації та спектроскопії є рентгенівським астрономічним супутником JAXA, який вивчатиме структуру і формування Всесвіту, закінчення галактик і темну матерію. XRISM функціонуватиме як космічний телескоп нового покоління в області рентгенівської астрономії.

«SLIM» – японська місія на поверхню Місяця. Посадковий модуль продемонструє свою здатність точно приземлятись на поверхню, місія продемонструє нову бортову навігаційну систему. Посадковий модуль летітиме до Місяця протягом кількох місяців і здійснить посадку в невеликому кратері Шіолі, діаметром 300 метрів. Цей кратер розташований близько до екватора Місяця і саме в цих широтах переважно приземляються апарати. Модуль важить 200 кілограмів, його висота складає 2,4 метри. Крім того, SLIM оснащений спеціальною камерою, яка дозволяє вимірювати кількість заліза та інших елементів, що містяться в породах на місячній поверхні.

Даний запуск дозволить Японії стати п’ятою державою в світі котрій вдалося посадити на Місяць свій модуль та прийняти участь в дослідженні поверхні Місяця. Якщо апарат SLIM успішно приземлиться на Місяці, це значно посилить японську космічну програму. Зараз відомо, що Японія перебуває у тісній співпраці зі США щодо освоєння Місяця.

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України