Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск місії «Transporter 3»

13 січня 2022 року о 15:25 (UTC) з Мису Канаверал (Флорида, США), за допомогою ракети-носія «Falcon-9 (Block 5)» було здійснено запуск місії  «Transporter 3».

Місія Transporter 3 – це спеціальний спільний політ на сонячно-синхронну орбіту з десятками невеликих мікросупутників та наносупутників для комерційних та державних замовників. Це третя спеціалізована місія SpaceX, яка доставить 105 супутників на сонячно-синхронну орбіту (SSO).

Супутник «Sich-2-30» – малий супутник дистанційного зондування Землі. Є модифікацією супутника «Sich-2», запущеного у 2011 році. Побудований на базі мікросупутникової платформи «Південне» МС-2-8. На ньому встановлено тепловізор з роздільною здатністю на поверхні 7,8 м і шириною захвату 46,6 км.

Розроблений у рамках Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України і призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль, а також для моніторингу параметрів магнітосфери Землі.

Також запускаються 44 супутники «SuperDove», які входять до угруповання Planet SkySat. SuperDove – це модернізована версія Dove, зі збільшеною роздільною здатністю. Супутники SuperDoves мають модернізовану камеру. Камера більш точна в кольорі, забезпечує чіткіше зображення. Нові супутники також мають додаткові діапазони. Отримані з супутників знімки можуть використовуватися для стеження за погодою, запобігання стихійним лихам, прогнозування врожайності.

«Capella» – це супутник вагою 100 кг (220 фунтів) буде частиною угруповання радарів із синтезованою апертурою (SAR). Sequoia допоможе у наданні допомоги при стихійних лихах, нанесенні на карту районів для розвитку сільського господарства та інфраструктури.

Кубсат «Kepler» створенний Kepler Communications, яка є невеликим супутниковим стартапом та розробляє угруповання кубсатів для Інтернету речей (IoT), міжмашинної взаємодії (M2M) та послуг міжсупутникового зв’язку.

Kepler пропонує дві основні послуги зв’язку.

По-перше, це глобальна служба передачі даних, яка надійно передаватиме дані.

Друга послуга забезпечить якість стандартизованих з’єднань Інтернету речей (IoT), що зв’язують датчики та пристрої в будь-якій точці Землі з їх постачальником послуг.

Наносупутник «DEWASAT-1» покликаний допомогти DEWA використовувати космічні технології для покращення своїх мереж електропостачання та водопостачання.

(DEWA) – це управління електроенергетики та водопостачання Дубая.

SpaceX також запускає низку інших корисних навантажень у рамках цієї місії. Сюди входять Guardian, Exolaunch, Nanoracks, Satellogic, Spaceflight та багато інших корисних навантажень.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України