Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск місії «425 Project Flight 1 & rideshare»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.425 Project Flight 1Південна Корея01.12.2023 18:19 UTCFalcon 9 Block 5ВПБ Ванденберг, Каліфорнія, СШАADD, KARIОптична розвідка
2.µHETsat or MicroHETsatІталіяSITAEL SpAТехнологічний
3.GNOMES 4СШАPlanetiQНауковий
4.KOYOHЯпоніяKanazawa UniversityТехнологічний
5.ION-SCVІталія
D-Orbit
Технологічний
6.NanoFFНімеччина
TU Berlin
Технологічний
7.Unicorn 2AВелика БританіяAlba OrbitalТехнологічний
8.MDQube-SAT 1Аргентина
Innova Space
Технологічний
9.SpIRITАвстралія, ІталіяUniversity of MelbourneТехнологічний
10.EIRSAT 1ІрландіяUniversity College Dublin, Queens’ University BelfastТехнологічний
11.ENSOФранція
University of Montpellier II, Expleo
Технологічний
12.Hayasat 1АрменіяBazoomqНауковий
13.Ішні.

01 грудня 2023 року о 18:19 (UTC) з військово-повітряної бази Ванденберг, Каліфорнія, США за допомогою ракети-носія «Falcon 9 Block 5» було здійснено запуск кластерний запуск 25-ти КА різного призначення місії «425 Project Flight 1 & rideshare».

«425 Project Flight 1»Основне корисне навантаження.Назва корисного навантаження є попередньою. Перший запуск із запланованих п’яти розвідувальних супутників для Управління програми оборонних закупівель Південної Кореї (DAPA), оснащений електрооптичним інфрачервоним телескопом (EO/IR). На інших чотирьох супутниках планується в якості корисного навантаження встановити радар із синтезованою апертурою (SAR).

Цей супутник і наступні чотири супутники запускають на низьку навколоземну орбіту від 600 до 700 км, що дасть військовим Південної Кореї можливість спостерігати за ключовими військовими об’єктами Північної Кореї кожні дві години з роздільною здатністю 30-50 см.

Проект очолюють Корейське агентство оборонного розвитку (ADD) та Корейський інститут аерокосмічних досліджень (KARI) за участю Korea Aerospace Industries (KAI), Hanwha Systems та Thales Alenia Space.

В якості додаткового корисного навантаження здійснено запуск 24 малих космічних апаратів технологічного та наукового призначення.

«µHETsat( MicroHETsat)» – супутник, розроблений SITAEL SpA у співпраці з Європейським космічним агентством (ESA) та Італійським космічним агентством (ASI). Це одне з перших застосувань електричного двигуна малої, заснованого на ефекті Холла, на бортовій мікросупутниковій платформі (µsat). Сегмент польоту цієї місії базується на недорогій мікроплатформі SITAEL S-75, яка була адаптована для проведення перевірки на орбіті системи малопотужного двигуна SITAEL HT-100).

«GNOMES 4» – супутник, розроблений Blue Canyon Technologies для прогнозування погоди, кліматичних досліджень і моніторингу космічної погоди.

«KOYOH» – супутник, розроблений Kanazawa University (Японія), призначений для рентгенівських спостереження небесних тіл із гравітаційними хвилями. Оснащений детектором рентгенівських хвиль із широким полем дії, супутник забезпечить рентгенівські спостереження за раптово з’являються подіями, такими як спалахи гамма-випромінювання, що супроводжуються гравітаційними хвилями, щоб визначити час і напрямок їх виникнення.

«Unicorn 2A» – це пікосупутник, розроблений Alba Orbital у форм-факторі 3P PocketQube і призначений для технічної демонстрації оптичного корисного навантаження GSD. 

«MDQube-SAT 1» –  супутник для демонстраційної місії технології 2P PocketQube , розроблений компанією Innova Space. Він слугуватиме технологічною демонстрацією нової пікосупутникової платформи Innova Space, розробленої для забезпечення зв’язку Інтернету речей (IoT) для зростаючого сільського господарства, гірничої промисловості, нафтогазового сектору Латинської Америки.

«SpIRIT» – австралійсько-італійський супутник форм-фактору 6U CubeSat, призначений для тестування нової космічної платформи Apogee від Inovor Technologies та наукового інструменту HERMES для дистанційного зондування гамма- та рентгенівського випромінювання.

«EIRSAT-1» – перший супутник Ірландії. Це 2U CubeSat, який містить детектор гамма-випромінювання та експериментальне теплове покриття для космічних апаратів. Він був розроблений Дублінським університетським коледжем у партнерстві з освітнім офісом ESA.

«ENSO»– французький супутник Cubesat, призначений для дослідження іоносфери і вимірювання сонячної активністі.

«Hayasat 1» – перший супутник Арменії, розроблений лабораторією космічних досліджень Bazoomq і призначений для наукових досліджень.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України