Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Yunhai 1-04»

Офіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Yunhai 1-04Китай15.10.2023 00:54 (UTC)Long March 2DЦзюцюань, КитайCASCМетеорологічний, можливо ДЗЗ

15 жовтня 2023 року о 00:54 UTC з космодрому Цзюцюань, Китай за допомогою ракети-носія «Long March 2D» було виведено на орбіту китайський метеорологічний КА «Yunhai 1-04».

Супутник «Yunhai 1-04» призначений для моніторингу атмосфери та океану, космічного середовища, запобігання та зменшення небезпеки стихійних лих та проведення наукових експериментів.

Також є інформація що КА «Yunhai 1-04» будуть використовувати у військових цілях.

Метеорологічний супутник «Yunhai-1» побудовано на базі КА «CAST2000». За даними компанії «China Great Wall Industry Corporation (CGWIC)», ця платформа може важити до 600 кг, що дає змогу збільшити масу корисного навантаження до 400 кг. Ці характеристики відповідають можливостям ракети-носія «Long March 2D» для запуску на низьку сонячно-синхронну орбіту SSO.

«Yunhai 1-04» оснащений двома сонячними батареями, що розгортаються, і батареями для зберігання електроенергії що генерується. Щодо корисного навантаження, то Шанхайський інститут технічної фізики (SITP), що входить до складу Китайської академії наук, розробив два з них:

Інфрачервоний датчик горизонту Землі. Цей датчик призначений для забезпечення орієнтації та стабілізації КА в космічному просторі.

Інфрачервоний радіометр. Це прилад призначений для сканування поверхні Землі і вимірювання теплового випромінювання в інфрачервоному спектрі.

РН «Long March 2D» це двоступенева ракета, розроблена та виготовлена компанією «SAST» на базі ракети «Long March 4A», призначена для виведення супутників на низку кругову орбіту (LEO) та сонячно-синхронну орбіту (SSO), входить до діапазону ракет-носіїв середньої вантажопідйомності.

Даний запуск дозволить Китаю розширити угрупування метеорологічних КА «Yunhai-1» ще на один супутник. На даний час угрупування складається з чотирьох КА даного типу.

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України