Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «ViaSat-3»

01 травня 2023 року о 00:26 (UTC) з Космічного центру Кеннеді, Флорида, США за допомогою ракети-носія «Falcon Heavy» було здійснено запуск 3 КА зв’язку «ViaSat-3, MicroGEO, G-Space 1».

«ViaSat-3»– це потужний телекомунікаційний супутник, побудований компанією Boeing в Каліфорнії. Він має схожі параметри із супутниками «ViaSat-2», запущеними в червні 2017 року. Корисне навантаження супутників створюється компанією «ViaSat» та інтегрується в модуль корисного навантаження розроблений компанією Boeing. «ViaSat-3 Americas» – перший із трьох супутників, які складуть угруповання КА типу «ViaSat-3».

Групу ViaSat-3 будуть використовувати різні клієнти, включаючи приватні будинки, підприємства та урядові установи. Система КА «ViaSat-3» зможе підтримувати швидкість передачі даних більше 100 Мбіт/с для користувачів в заданому регіоні. «ViaSat-3 Americas», обслуговуватиме користувачів з Північної та Південної Америки.

Перший супутник «MicroGEO» компанії Astranis це, можливо, невеликий, але дуже потужний КА «Arcturus», якого вивели на геостаціонарну навколоземну орбіту. Незважаючи на те, що він важить лише 300 кг, цей супутник зв’язку здатний забезпечити пропускну здатність інформації до 7,5 Гбіт/с для штату Аляска та навколишнього регіону. Компанія «Astranis Space Technologies» володіє і управлятиме супутником КА «Arcturus». Будучи невеликим та легким супутником, можливості його бортових двигунів обмежені. Це основна причина, через яку компанія «Astranis» вибрала для запуску РН «Falcon Heavy», оскільки він може забезпечити прямий і точний вивід КА на геостаціонарну навколоземну орбіту.

«G-Space 1 (Nusantara H-1A)» – це геостаціонарний 16U CubeSat компанії «Gravity Space» США, на якому розміщується кілька корисних навантажень для різних клієнтів, включаючи спостереження за Землею, наукові експерименти та послуги з введення в експлуатацію засобів зв’язку у діапазонах частот Ku, Ka та V/Q.

Компанія «Gravity Space» уклала контракт із компанією «Space Inventor», Данія, на створення багатоцільового КА для виведення на геостаціонарну орбіту.

«Nusantara H-1A» – це індонезійський КА, запущений для збереження прав на Ka- та Ku-діапазони на геостаціонарну орбіту, зарезервовану для супутника зв’язку із затримкою. Індонезія збирається зберегти права на тимчасове використання малого супутника (місцеутримувача), який «введе в користування» (BIU) зарезервовані частоти на три місяці, що дозволить продовжити термін для початку роботи з реальним супутником зв’язку.

«Infinite Orbits» створює та тестує свій КА «Orbit Guard» для визначення космічної ситуації з можливістю відстеження постійних космічних об’єктів (RSO) за допомогою можливостей комп’ютерного зору наступного покоління, керованих методами оцінки на основі машинного навчання.

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.ViaSat-3США01.05.2023 00:26 UTC
Falcon Heavy
Космічний центр Кеннеді, Флорида, СШАViaSat Inc.Комунікаційний
2.Arcturus (Aurora 4A)СШАAstranis, Pacific DataportКомунікаційний
3.G-Space 1 (Nusantara H-1A)»США, ІндонезіяGravity SpaceКомунікаційний
Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України