Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «UM (Prichal, NM, Progress-MS-UM)»

24 листопада 2021 року о 13:06 (UTC) з космодрому Байконур (Казахстан),  за допомогою ракети-носія «Союз-2.1б» було здійснено запуск Вузлового модуля (ВМ) МКС «Причал». Маса виведеного навантаження становила 8,18 тонн, що є рекордом маси корисного навантаження для запусків до МКС на ракеті-носії “Союз-2.1б”.

Новий модуль дозволить розширити можливості стикування з МКС російських кораблів, у тому числі нового корабля «Орел». Загалом до нього зможуть стикуватися п’ять об’єктів. Першу стиковку пілотованого корабля до «Причалу» заплановано 18 березня 2022 року.

Крім того, корабель-модуль повинен також доставити на борт МКС близько 700 кг різних вантажів, у тому числі ресурсну апаратуру та витратні матеріали, засоби водоочищення, медичного контролю та санітарно-гігієнічного забезпечення, засоби технічного обслуговування та ремонту, а також стандартні раціони харчування для екіпажу 66-ї основної експедиції.

 ВМ «Причал» має стикувальні вузли для прийому пілотованих кораблів «Союз МС» та вантажних «Прогрес МС». Термін експлуатації модуля на момент виготовлення становив не менше 30 років, однак після передбачуваної дати стикування в листопаді 2021 року «Причал» перебуватиме у складі МКС не більше 10 років, аж до її затоплення. ВМ «Причал» розроблено та виготовлено  РКК «Енергія».

ТТХ ВМ « Причал»:

  • Стартова маса – 4750 кг.
  • Маса (у складі МКС) – 3890 кг.
  • Маса (вантажів, що доставляють) – 700 кг.
  • Діаметр (сферичного корпусу) – 3,3 м.
  • Гермооб’єм – 19 м3.
  • Кількість стикувальних вузлів – 6.
Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України