Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Tianzhou-7»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Tianzhou-7Китай17.01.2024  14:27 UTCLong March 7Космодром ВеньчанCMSAВантажний
2.«Nanjing/Bayi-08»CNSAДЗЗ

17 січня 2024 року о 14:27 (UTC) з Космодрому Веньчан, Китайська Народна Республіка за допомогою ракети-носія «Long March 7» було здійснено запуск вантажного КА Китаю «Tianzhou-7».

«Tianzhou-7» це друге покоління китайських вантажних космічних кораблів для обслуговування та доставки вантажів для Китайської космічної станції (CSS). «Tianzhou-7» забезпечить поповнення запасів на станції «Tiangong» яка матиме достатньо провізії для тайконавтів обох місій «Shenzhou-17» та «Shenzhou-18».

Також на борту «Tianzhou-7» перебуває мікросупутник «Nanjing/Bayi-08», який буде розгорнуто після запуску на орбіті висотою 380 км і кутом нахилу 42 градуси.

«Nanjing/Bayi-08» це мікросупутник який оснащений камерою для спостереження за Землею з роздільною здатністю 0,35 м і ще одною для оптичного зв’язку із Землею. Також супутник оснащений інноваційною електричною силовою установкою, яка знімає іони з титанового сплаву на корпусі КА для створення тяги.

Даний запуск дозволить доставити вантажі на китайську космічну станцію для майбутніх місій «Shenzhou-17» та «Shenzhou-18».

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України