Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «THEOS 2, TRITON та ще 10 мікросупутників»

№ з/пОфіційні та інші назвиНалежністьДата і часРакета-носійПолігони і СКОрганізація-Призначення
КАзапускузамовник
1.THEOS 2ТаїландGISTDAДЗЗ
2.TRITON (FORMOSATТайваньTASAДЗЗ
7R)
3.PROBA V-CC (PVCC)ЄвропаESAТехнологічний
4.CSC 1
ФранціяISISPACEТехнологічний
Куру,
6.MACSAT (Finch 1)Люксембург,09.10.2023NanoAvionics, OQТехнологічний, зв’язок
VegaФранцузька
Руанда, ОАЕ01:36 UTCTechnology
Ґвіана
8.ANSER ВІспаніяINTAТехнологічний
9.ANSER СТехнологічний
10.ESTCube 2ЕстоніяUniversity of TartuТехнологічний
11.N3SSФранціяCNESТехнологічний
12.PRETTYЄвропаPRETTY consortiumТехнологічний

09 жовтня 2023 року о 01:36 (UTC) з Куру, Французька Ґвіана за допомогою ракети-носія «Vega» було здійснено кластерний запуск на сонячно-синхронну орбіту 2-х супутників ДЗЗ «THEOS 2», «TRITON» та ще 10-ти мікросупутників.

«THEOS-2» — це таїландський супутник ДЗЗ з дуже високою роздільною здатністю до 0,5 м. Це сьомий тайський супутник, запущений компанією «Arianespace». Він використовує радіохвилі S-діапазону для телеметрії та радіохвилі X-діапазону для безперервної лінії зв’язку зі швидкістю ~140 Мбіт/с. «THEOS-2» має кут огляду до 45 градусів для отримання зображень і має ширину смуги огляду 10,3 км, що надає змогу проводити зйомку площі близько 74 000 кв. км. щодня.

«TRITON» — це тайванський супутник призначений для дистанційного зондування Землі. Супутник використовує технологію GNSS-R для визначення висоти хвилі та швидкості вітру на поверхні моря. Це допоможе передбачити рух майбутніх тайфунів. Дослідження та розробка технології GNSS-R проведена тайванськими вченими та інженерами.

Супутник має масу 50 кілограм. Його розмір 1,0 м х 1,2 м х 1,25 м. Очікуваний термін експлуатації близько п’яти років. Він надсилатиме дані на наземну станцію на Алясці 14 разів на день і на Тайвані двічі на добу.

«ANSER (А,В,С)» — це іспанське угрупування із трьох мікросупутників, які працюють разом для вивчення та моніторингу якості води на Піренейському півострові, а також для розробки ключових технологій ефективного вирішення складних космічних місій за допомогою супутникових кластерів.

«ANSER A» має мініатюрну панхроматичну камеру. «ANSER B, C» містять

гіперспектральну камеру Fragmented Cinclus у діапазоні 400–850 нм.

«N3SS» – французький мікросупутник, призначений для виявлення та локалізації

радіочастотних перешкод у діапазонах L і S.

«CSC (1,2)» – це два мікросупутники, створені та керовані французькою компанією ISISPACE.

«CSC-1» — це мікросупутник, що має в своїй конструкції наступну бортову цільову апаратуру:

– два мініатюрні зіркові трекери для визначення орієнтації;

– високоточна система позиціонування;

– прилад для вимірювання радіаційних ефектів під час експерименту з польотом на орбіті. «CSC-2» це мікросупутник, що має в своїй конструкції наступну бортову цільову апаратуру:

– прилад для вимірювання радіаційних компанії «Spacepiх»;

– датчик сканування низькочастотного шуму на орбіті для магнітної вимірювальної системи;

– мініатюрний зірковий трекер для визначення орієнтації та стабілізації.

Обидва мікросупутники містять єдину систему двигуна з холодним газом, засновану на твердому паливі, що зберігається в баку без тиску.

«ESTCUBE-2» – це естонський мікросупутник, призначений для тестування модуля плазмового гальма електронного вітрила, розробленого Фінським метеорологічним інститутом. Також, супутник оснащений подвійною камерою спостереження за Землею для тестування даних нормалізованого індексу різниці рослинності (NDVI).

«MACSAT» — це супутник Люксембургу, Руанди та ОАЕ, призначений для тестування передових послуг 5G IoT. Він зможе обробляти велику кількість інформації із підтримкою 5G через стратегічні супутникові частоти, які є загальними для наземного мобільного зв’язку з низької навколоземної орбіти (LEO).

«PRETTY» — це мікросупутник, що належить Європейському космічному агентству (ESA) та має в своїй конструкції наступну бортову цільову апаратуру:

– пасивний рефлектометр в діапазоні L5 для використання з навігаційними системами GPS і Galileo;

– прилад для вимірювання загальної іонізуючої дії радіоактивного випромінювання.

«PVCC» — це супутник місії Європейського космічного агентства (ESA), для випробовування нової системи ДЗЗ на мікросупутниках. Корисне навантаження складається із спектрального пристрою формування зображення, який був розроблений для приладу VEGETATION, раніше запущеного на супутнику «Proba-V» у 2013 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України