15 жовтня 2021 року о 19:24 (UTC) з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю, за допомогою ракети-носія «CZ-2F/G» (Chang Zheng-2F/G) було здійснено запуск пілотованого космічного корабля «Shenzhou-13».
Космічний корабель доставить в космос трьох космонавтів, а саме Чжай Чжигана, Ван Япін і Е Гуанфу, які будуть виконувати завдання в рамках місії з будівництва китайської космічної станції. Три космонавта будуть перебувати в космосі близько шести місяців, що буде найтривалішим за часом перебуванням китайських космонавтів у космосі.
Після виходу на орбіту космічний корабель в автоматичному режимі проведе швидке зближення і стикування з основним модулем “Тяньхе” китайської космічної станції і утворить орбітальний комплекс з ним і вантажними кораблями “Тяньчжоу-2” і “Тяньчжоу-3”. Після цього космонавти перемістяться з борта корабля “Шеньчжоу-13” в основний модуль і будуть перебувати на орбіті протягом шести місяців, де вони будуть працювати і жити відповідно до графіка, синхронізованим з режимом наземних служб.
Три китайських космонавта протягом шести місяців будуть займатися контролем параметрів навколишнього середовища та забезпеченням життєдіяльності, перевіряти функціональні характеристики обладнання, а також здійснювати діяльність, в тому числі ремонтні роботи з виходом в простір за межі модуля.
Загальна вага станції “Тяньгун” після завершення її будівництва складе близько 100 тон. Вона буде в п’ять разів менше Міжнародної космічної станції і буде здатна на постійній основі приймати трьох членів екіпажу (і до шести при зміні екіпажів). Термін експлуатації китайської космічної станції становить близько 10 років.