Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Progress MS-26»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Progress MS-26РФ15.02.202403:25 UTCSoyuz 2.1aКосмодром Байконур, Республіка КазахстанРоскосмосВантажний

15 лютого 2024 року о 03:25 (UTC) з космодрому Байконур, Казахстан за допомогою ракети-носія «Soyuz 2.1a» було здійснено запуск вантажного КА РФ «Progress MS-26».

«Progress» – це вантажний КА для доставки вантажів на МКС. Його конструкція багато в чому запозичена у космічного корабля «Союз», який служить для доставки космонавтів на МКС. Капсула «Прогрес» має довжину 7,9 метра та діаметр 2,7 метра. Він складається з трьох частин: герметичного вантажного відсіку, паливного відсіку та тилового службового відсіку (як у космічного корабля «Союз»).

На відміну від Cargo Dragon 2 він не призначений для доставки вантажів на Землю. Це пов’язано з тим, що три модулі Progress не можуть розділитися перед повторним входом. Тому після вивантаження вантажу екіпаж поступово заповнює його сміттям. Наприкінці своєї місії космічний корабель відокремлюється від МКС, виконує схід з орбіти і повністю згоряє при вході в атмосферу Землі.

Серія МС є останньою модифікацією космічного корабля «Прогрес», який розпочав польоти у грудні 2015 року. Серед впроваджених удосконалень – покращений захист від орбітального сміття, нові системи управління польотом та навігації, а також новий зовнішній відсік, який можна використовувати для розгортання супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України