Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Progress MS-18»

28 жовтня 2021 року о 00:01 UTC з пускової установки № 6 майданчика № 31 («Схід») космодрому Байконур за допомогою ракети-носія «Союз-2.1а» було запущено вантажний корабель «Прогрес МС-18».

Через 8 хвилин 48 секунд зафіксовано поділ корабля та третього ступеня носія, потім розкрилися сонячні батареї та антени.

Згідно з телеметричною інформацією, що надійшла до Центрального інформаційного пункту Держкорпорації «Роскосмос», ракета в штатному режимі вивела корабель на цільову орбіту.

Політ до Міжнародної космічної станції пройде за стандартною дводобовою схемою, а стикування до агрегатного відсіку службового модуля «Зірка» російського сегменту заплановано на 30 жовтня 2021 року о 04:34 за московським часом.

«Прогрес МС-18» доставить близько 1 490 кг різного обладнання та матеріалів, включаючи ресурсну апаратуру та інструменти для діяльності у відкритому космосі за російською програмою, засоби медичного контролю та санітарно-гігієнічного забезпечення, предмети одягу, раціони харчування та свіжі продукти для членів екіпажу 66-ї довготривалої експедиції.

 Крім того, на його борту знаходиться 560 кг палива дозаправки, 420 літрів питної води в баках системи «Джерельце» та 43 кг стисненого повітря в балонах засобів подачі кисню.

Ракета-носій «Союз-2.1а» – трьохступенева ракета середнього класу, що є модифікованим варіантом ракети-носія “Союзу-У”. Призначена для забезпечення запусків космічних апаратів військового, народногосподарського та соціального призначення.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України