Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА OneWeb (36 шт)

14 жовтня 2021 року о 09:40 (UTC) зі стартового майданчика № 1С космодрому Восточний, Сибір (РФ)  за допомогою ракети-носія «Soyuz 2.1b/Fregat-M» було здійснено запуск 36 КА «OneWeb» із запланованого супутникового угрупування, що складається з 648 мікросупутників для забезпечення доступу до Інтернету у всьому світі для окремих споживачів та авіакомпаній.

Сучасний дизайн супутникової мережі OneWeb складається з 648 мікросупутників (серед яких 60 – це резервні КА) вагою близько 125 кг, які працюють на орбітах 1200 км. Кожен супутник здатний передавати принаймні 8 Гб за секунду пропускної здатності, щоб забезпечити доступ до Інтернету до домашніх та мобільних платформ, використовуючи своє високопропускне корисне навантаження Ku-діапазону.

OneWeb збирається замовити близько 900 супутників за ціною приблизно 500000 доларів США за супутник. П’ять компаній, Airbus Defense and Space, Lockheed Martin Space Systems, OHB AG, SSL та Thales Alenia Space, подали заявки. Airbus був обраний виробником у червні 2015 року. Строки експлуатації супутників становитимуть сім років і більше.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України