Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Kondor-FKA 1»

26 травня 2023 року о 21:14 (UTC) з космодрому Восточний, Амурська область, РФ, за допомогою ракети-носія «Soyuz-2-1a (Fregat М)» було здійснено запуск КА радіолокаційної розвідки РФ «Kondor-FKA 1».

Російський супутник «Kondor-FKA 1» – радіолокаційний супутник спостереження Землі, розроблений «НВО Машинобудування» на користь Повітряно-космічних сил РФ, державної корпорації «Роскосмос» і іноземних замовників. До завдань супутника входять картографування поверхні Землі, екологічний моніторинг та розвідка природних ресурсів. Маса супутника складає 1050 кг. Термін активного існування “Кондор-ФКА” становить п’ять років. Передбачається, що космічний апарат виведуть на орбіту на висоті 500-550 км від Землі.

Супутник оснащено радаром із синтетичною апертурою S-діапазону (SAR), який може проводити як безперервні зйомки смуги, так і детальні точкові зйомки. Апарат зможе за будь-якої погоди та у будь-який час доби отримувати детальні зображення роздільною здатністю до 1 метра та обстежити земну поверхню у смузі до 120 кілометрів в оглядовому режимі.

Це є другий пуск ракети сімейства “Soyuz-2” повністю на новому високо- екологічному типі вуглеводневого пального із застосуванням полімерних присадок, нафтолі та перший для модифікації “Soyuz-2-1a”. Його використання сприятиме зменшенню шкідливих викидів та помітному збільшенню маси виведеної на орбіту корисного навантаження.

Запуск другого супутника «Кондор-ФКА» заплановано на 2024 рік, запуск ще двох супутників заплановано на 2029–2030 роки.

У 2013-2014 роках було запущено два супутники “Кондор Е1,Е2” які на даний час припинили своє існування.

Запуск супутника розширить можливості Росії щодо всепогодного та цілодобового моніторингу Землі для потреб МО РФ та державної корпорації «Роскосмос».

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Kondor-FKA 1РФ26.05.2023 21:14 UTCSoyuz-2-1a (Fregat М)Восточний, Амурська область, РФМО РФ, РоскосмосРЛР
Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України