Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Inmarsat-6 F1»

Офіційні та інші назви КА: «Inmarsat-6 F1»
Дата запуску: 22.12.2021

22 грудня 2021 року о 15:32 (UTC) з космічного центру Танегасіма, Японія, за допомогою ракети-носія «H-IIA 204» було здійснено запуск міжнародного КА зв’язку «Inmarsat-6 F1».

 «Inmarsat-6 F1» – це перший з двох супутників угрупування Inmarsat-6, які будуть експлуатуватися британським супутниковим оператором Inmarsat.

Супутник буде базуватися на варіанті платформи Eurostar E3000е, розробленому Airbus Defense and Space. Платформа використовує електричну тягу для підйому на орбіту, щоб зменшити масу у порівнянні з традиційними системами.

Супутники типу Inmarsat-6 будуть живитися від силової установки Safran / Snecma PPS-5000 і матимуть дві сонячні батареї.

Це буде перший супутник Inmarsat з подвійним корисним навантаженням, як в L-діапазоні (ELERA), так і в Ka-діапазоні (Global Xpress).

Корисне навантаження L-діапазону буде підтримувати широкий спектр цілей, включаючи недорогі мобільні послуги та програми IoT, в той час як корисне навантаження Ka-діапазону доповнюватиме сузір’я Global Xpress.

Inmarsat – британська компанія супутникового зв’язку, що пропонує глобальні послуги мобільного зв’язку. Вона надає послуги телефонного зв’язку та передачі даних користувачам у всьому світі через портативні або мобільні термінали, які зв’язуються із наземними станціями через чотирнадцять геостаціонарних супутників зв’язку. Мережа Inmarsat надає послуги зв’язку ряду урядів, агентств, засобів масової інформації та підприємств (особливо в судноплавній, авіаційній та гірничодобувній галузях), яким необхідно підтримувати зв’язок у віддалених регіонах або там, де немає надійної наземної мережі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України