Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «GSSAP-5,6»

21 січня 2022 року о 19:00 (UTC) з Мису Канаверал, Флорида, США, стартовий комплекс №41 за допомогою ракети-носія «Atlas-5(511)» було здійснено запуск двох військових супутників контролю космічного простору США «GSSAP-5,6».

КА «GSSAP-5,6» працюватимуть на геостаціонарній орбіті приблизно 36 000 км  над екватором. У поєднанні з наземними радарами та телескопами ці супутники будуть виконувати завдання контролю космічного простору для SSC Космічних сил США.

Супутники «GSSAP» працюють парами: один з них працює нижче геостаціонарнарної дуги, а другий – вище над нею. Основним завданням «GSSAP-5» та «GSSAP-6» є стеження за об’єктами на геостаціонарній дузі, яку  багато компаній використовують для розміщення своїх супутників зв’язку. Це допоможе не тільки керувати трафіком та уникати зіткнень, а й виявляти потенційні загрози з боку космічних об’єктів. Крім того, супутники «GSSAP-5» та «GSSAP-6» зможуть коригувати свої орбіти для наближення до інших супутників та отримання їх зображень.

Незважаючи на те, що КА типу «GSSAP» були розсекречені у 2014 році, деякі характеристики супутників досі невідомі. Також відомо, що швидше за все, за основу при розробці даного КА взято супутники типу GEOStar-1 компанії Orbital, який використовує монопаливну рухову установку для коригування своєї орбіти.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України