Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Glonass-K2 №13»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Glonass-K2 №13Росія07.08.2023 13:19 UTC
Soyuz 2.1b/Fregat-M
Космодром Плесецьк, Російська ФедераціяРоскосмосНавігація

07 серпня 2023 року о 13:19 (UTC) з космодрому Плесецьк, Російська Федерація за допомогою ракети-носія «Soyuz 2.1b/Fregat-M» було здійснено запуск навігаційного супутника «Glonass-K2 №13».

Glonass-K2 – супутники також відомі як Ураган К2, є четвертою ітерацією в розробці супутників для навігаційної системи Глонасс. Нове покоління забезпечує навігаційну точність менше 30 см і оснащене негерметичною шиною супутникової (Експрес-1000) виробництва ІСС імені Решетнева. Крім того, супутники оснащені удосконаленою системою термоконтролю, в якій використовуються теплові панелі з електроприводом та оптичне теплове покриття. Ці особливості дозволяють підтримувати температуру авіоніки космічного корабля не більше 0,1 градуса.

Крім того, супутники Глонасс-К2 використовують новий сигнал навігації, відомий як кодова селекція. Він передаватиме три типи сигналів: два в діапазонах L1 та L2 для спеціалізованих користувачів (військових) та один канал у діапазоні L1, доступний для широкої публіки. Кожен супутник важить 1645 кг та має термін служби 10 років.

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України