Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «GeeSAT-1»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.GeeSAT-1 (11 шт.)Китай02.02.2024 23:37 UTCLong March 2CСічан, КитайGeespaceЗв’язок, навігаційний

02 лютого 2024 року о 23:37 (UTC) з космодрому Січан, Китайська Народна Республіка за допомогою ракети-носія «Long March 2C» було здійснено запуск 11 КА Китаю типу «GeeSAT-1».

«GeeSAT-1» – угрупування китайськи навігаційних супутників розроблених компанією «Geespace» дочірньою компанією «Zhejiang Geely Holding Group». 

Ці супутники надаватимуть послуги позиціонування на сантиметровому рівні для терміналів на землі, зокрема в автомобільних, морських або безпілотних літальних апаратах. Вони також надаватимуть послуги зв’язку та обробки даних для вищезазначених галузей.

Вага супутників складає 130 кілограмів. Для повноцінного функціонування угрупування потребує мінімум 63 КА на орбіті.«Long March 2C» – це середня триступенева ракета-носій, яка здатна виводити на низьку навколоземну орбіту до 3850 кг вантажу і до 1250 кг на геостаціонарну перехідну орбіту.

Даний запуск дозволить Китаю розширити своє угрупування навігаційних супутників ще на 11 КА. На даний момент в угрупуванні налічується щонайменше 22 КА типу «GeeSAT-1».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України