Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Експрес-АМУ 3,7»

13 грудня 2021 року о 12:07 (UTC) з  космодрому Байконур за допомогою ракети-носія «Протон-М» з розгінним блоком «Бриз-М» було здійснено запуск двох російських КА зв’язку «Експрес-АМУ3,7».

Космічні апарати «Експрес-АМУ7» та «Експрес-АМУ3» – це комерційні геостаціонарні телекомунікаційні апарати середнього класу, виготовлені підприємством «Інформаційні супутникові системи» імені академіка М.Ф. Решетнєва» (входить до складу Держкорпорації «Роскосмос») на базі супутникової платформи «Експрес-1000Н, в інтересах російського супутникового оператора ФГУП «Космічний зв’язок» для розвитку орбітального угруповання Російської Федерації.

Космічний апарат «Експрес-АМУ7» призначений для роботи в орбітальній позиції 145° східної довготи і оснащений 16-ма активними та двома додатковими транспондерами, що працюють за рахунок використання резервного обладнання, в C-діапазоні, 20-ма активними транспондерами в Ku-діапазоні та 1 активним транспондером у L діапазоні.

До складу апарату входить корисне навантаження, призначене для прийому, малошумного посилення та перетворення частоти прийнятого сигналу, відповідно до ширини робочої смуги каналів, а також ретрансляції прийнятого сигналу.

КА «Експрес-АМУ 3,7»
Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України