Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «DS-SAR»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.DS-SARСінгапур29.07.2023 03:04 UTCPSLV-CAКосмічний центр Сатіша Дхавана, Шріхарікота, ІндіяDSTA,ДЗЗ
2.VELOX AMСінгапурNanyang Technological UniversityЕкспериментальний
3.ARCADE (INSPIREsat 4)СінгапурNanyang Technological UniversityЕкспериментальний
4.ORB-12 StriderВеликобританіяOrbAstroЕкспериментальний
5.Galassia 2СінгапурNanyang Technological UniversityЕкспериментальний
6.NuLIoNСінгапурNuSpaceЗв’язок
7.SCOOB 2 (S3 2)СінгапурNanyang Technological UniversityЕкспериментальний

30 липня 2023 року о 01:01 (UTC) з космічного центру Сатіша Дхавана на острові Шріхарікота, Індія за допомогою ракети-носія «PSLV-CA» було здійснено запуск на низьку навколоземну орбіту 7 КА.

«DS-SAR» сінгапурський пошуково-рятувальний супутник спостереження Землі. Він побудований компанією IAI.

Супутник використовуватиметься у державних та комерційних цілях. DS-SAR буде використовуватися для забезпечення безпеки на морі та виявлення розливів нафти. У той же час, зображення, отримані за допомогою DS-SAR, будуть використовуватися для покращення комерційних послуг з надання супутникових зображень компанією ST Electronics.

«VELOX AM» – це мікросупутник для демонстрації технологій, розроблений Наньянським технологічним університетом (NTU) у Сінгапурі, є частиною програми бакалаврату. Він важить 23 кг і отримуватиме електроенергію за допомогою сонячних батарей. Зв’язуючись із землею, він як отримуватиме команди управління, так і завантажуватиме дані бортових експериментів. Крім того, він залишить свій CW-маяк відкритим для використання радіоаматорами.

«SCOOB 2» – це ще один супутник, розроблений NTU із Сінгапуру. При цьому із системою орієнтації та збільшеною порівняно зі SCOOB-I кількістю сонячних панелей. Таким чином, він генеруватиме достатньо енергії, щоб використовувати корисне навантаження. Супутник важить 4,1 кг, має приблизні розміри 34x10x10 см у складеному вигляді та має термін служби від шести місяців до одного року.

«ARCADE» – NTU бере участь як основний розробник і оператор цього мікросупутника вагою 26,4 кг, який є частиною міжнародного консорціуму INSPIRE, також відомого як Міжнародна супутникова програма в дослідженнях та освіті. Розмірами ~ 32x32x32 см у складеному вигляді він являє собою три сонячні панелі, що розгортаються, а також одну фіксовану. Усі вони живлять пару батарей, у результаті термін служби становить один рік. ARCADE містить чотири корисних навантаження: просторовий гетеродинний інтерферометр, компактний іоносферний зонд, корисне навантаження з атомарним киснем і пристрій для формування зображень Землі.

«ORB-12 Strider» – компанія Orbital Astronautics розробила, а також виготовила цей мікросупутник масою 12,8 кг, призначений для використання як випробувальна платформа. Насамперед, планується повністю оцінити електричну багаторежимну систему орієнтації та управління орбітою (AOCS). Компанія Orbital Astronautics протестує ряд систем, таких як: оптичний міжсупутниковий зв’язок, радар із синтезованою апертурою, блок обробки ІІ, управління температурним режимом, електроенергія та оптичний формувач зображень з роздільною здатністю

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України