Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Arktika-M No.2»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Arktika-M No.2рф16.12.2023 09:17 UTCSoyuz 2.1b/Fregat-MКосмодром Байконур, КазахстанроскосмосМетеорологічний, ДЗЗ, Зв’язок

16 грудня 2023 року о 09:17 (UTC) з Космодрому Байконур, Казахстан за допомогою ракети-носія «Soyuz 2.1b/Fregat-M» було здійснено запуск КА рф «Arktika-M No.2».

«Arktika-M» це гідрометеорологічний супутник, побудований на базі платформи «Навігатор» та на основі апаратури серії супутників «Електро-Л».

Супутник масою 2100 кг був створений науково-виробничим об’єднанням ім. С.О. Лавочкіна для роботи над Арктикою. КА, також, оснащений передавачами, які забезпечуватимуть зв’язок для екстрених служб.

Бортова цільова апаратура КА «Arktika-M» складається з:

– багатозонального скануючого пристрою гідрометеорологічного забезпечення (МСУ-ГС) забезпечує отримання зображень хмарного шару і поверхні Землі. Працює в інфрачервоному та видимих діапазонах;

– геліогеофізичного апаратурного комплексу (ДДАК-ВЕ);

– апаратури передачі між наземними метеорологічними станціями;

– апаратури системи «Коспас-Сарсат» для ретрансляції сигналів від аварійних буїв.

«Arktika-M No.2» була запущена на спеціальну високоеліптичну орбіту під назвою «Блискавка». З перигеєм приблизно 1000 км, апогеєм приблизно 40 000 км і кутом нахилу орбіти 63,4° ця орбіта дозволить супутнику спостерігати та знімати арктичний регіон протягом тривалого часу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України