Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Постачальник послуг вузькосмугового інтернету речей OQ Technology переносить запуск свого супутника MACSAT на ракету-носій Vega

Запуски для угруповання вузькосмугового інтернету речей (narrowband Internet of Things, NB-IoT) люксембурзької компанії OQ Technology відновляться 4 жовтня, після того, як компанія Arianespace перенесла запуск супутників на свою РН Vega, замість модернізованої версії ракети (Vega С), яка зазнала невдачі минулого року.

Спочатку Arianespace планувала запустити супутник MACSAT (MAChine SATellite) компанії OQ Technology, який підтримується Європейським космічним агентством (ЄКА), на ракеті Vega C у березні. Однак РН Vega C не виконує польотів після збою другого ступеня під час запуску у грудні 2022 року, який спричинив втрату двох супутників ДЗЗ Pléiades Neo.

Європа сподівалася повернути Vega C до польотів до кінця 2023 року, щоб запустити радіолокаційний супутник Sentinel-1C. Однак несправність твердопаливного двигуна, що сталася під час статичного випробування Vega C 28 червня, ймовірно? затримає повернення РН в експлуатацію до 2024 року.

Засновник і генеральний директор компанії OQ Technology Омар Кайсе заявив, що супутнику MACSAT більше не потрібно чекати на Vega C, тому що він приєднується до 11 інших супутників, які будуть виведені на орбіту за допомогою РН Vega – однієї з двох останніх оригінальних версій ракети, що залишилися.

Подібно до п’яти супутників OQ Technology, які вже знаходяться на низькій навколоземній орбіті, MACSAT є кубсатом розміром 6U, який забезпечить підключення з низькою пропускною здатністю для автономних пристроїв відстеження та моніторингу.

На додаток до MACSAT, створеного компанією Kongsberg NanoAvionics, люксембурзький стартап має замовлення на ще чотири супутники розміром 6U, які, за словами Кайсе, планується запустити до початку наступного року за допомогою спільних місій Transporter РН Falcon 9 компанії SpaceX.

Два з них також використовують супутникові платформи литовської компанії NanoAvionics, а датська компанія Space Inventor має контракт на виготовлення двох інших.

За словами Кайсе, залежно від регіону угруповання OQ Technology в даний час може зв’язуватися з пристроями кожні 6-8 годин на день.

Плани щодо експлуатації 10 супутників наступного року забезпечать можливість підключення кожні 2-4 години, що, за його словами, відкриє більше додатків у логістиці, енергетиці, комунальному господарстві та морському судноплавстві, де OQ Technology бачить найбільший попит.

Нафтогазовий гігант Saudi Aramco є найбільшим клієнтом OQ Technology і одним із учасників інвестиційного раунду серії A вартістю € 13 млн ($ 14 млн) минулого року для компанії.

Поряд з іншими стартапами, відомі супутникові оператори, включаючи EchoStar і SpaceX, також прагнуть збільшити свою частку на ринку підключення IoT-пристроїв з космосу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України