Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Помічник Міністра оборони США з питань космічної політики доповів у Сенаті пріоритети космічної політики МО США

2 травня помічник Міністра оборони США з питань космічної політики Джон Ф. Пламб (John F. Plumb) доповів сенаторам, що його офіс зосереджений на трьох пріоритетах: контроль космічного простору, співпраця в космосі та обмін класифікованою космічною інформацією.

«Що стосується космічного контролю, Міністерство оборони буде захищати інтереси національної безпеки від зростаючого обсягу та масштабу космічних та протикосмічних загроз», — повідомив Пламб у своєму виступі перед підкомітетом зі стратегічних сил Комітету по справах збройних сил Сенату США.

Крім того, критично важливим для успіху в космосі є подолання бар’єрів, які перешкоджають ефективному обміну критично важливою розвідувальною інформацією, зібраною космічними засобами, зокрема в Міністерстві оборони, у Розвідувальному співтоваристві, а також між партнерами та союзниками.

«Міністерство працює на найвищому рівні, щоб усунути перешкоди для обміну інформацією з нашими союзниками та зміцнити нашу здатність спілкуватися між урядовими структурами США», — сказав Пламб.

Коментуючи космічну співпрацю, Пламб сказав, що для США партнерство та співпраця з країнами-однодумцями необхідні для збереження космосу вільним і відкритим.

Прикладом того, як МО США зміцнює це партнерство, є «Ініціатива комбінованих космічних операцій» (Combined Space Operations Initiative), у якій беруть участь Австралія, Канада, Франція, Німеччина, Нова Зеландія, Велика Британія та Сполучені Штати.

За словами Пламба, проєкт бюджету на 2024 фінансовий рік включає близько $ 33 млрд на космічні операції. Це включає, серед іншого, $ 5 млрд на системи попередження про ракетний напад; $ 1,3 млрд на системи визначення часу навігації та глобальної системи позиціонування; і $ 3 млрд на фінансування 15 ракет-носіїв і модернізацію систем запуску.

«Наші конкуренти спостерігають за нами, вони навчаються у нас, вони крали у нас і розвинули свої можливості, щоб тримати нас під загрозою», — сказав Пламб законодавцям. «Але вони не готові до нападу на нас…. і з підтримкою Конгресом інвестицій у національну безпеку в космосі у бюджеті, вони не будуть готові до нападу на нас завтра».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України